Blanár: Poslanci blokovali rokovanie s vedomím, že nemôžu dostať pokuty

20. 2. 2020 21:59

Nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého blokovali rokovanie Národnej rady (NR) SR s vedomím, že za toto správanie už nemôžu dostať pokuty. Uviedol to vo štvrtok predseda parlamentného mandátového a imunitného výboru Juraj Blanár (Smer-SD). Výbor, ktorý sa tým na podnet predsedu NR SR Andreja Danka (SNS) zaoberal, sa podľa Blanára zhodol, že porušili rokovací poriadok.

Blanár: Poslanci blokovali rokovanie s vedomím, že nemôžu dostať pokuty
Foto: TASR
Popis: Na snímke poslanec NR SR Juraj Blanár (Smer-SD) na mimoriadnej tlačovej konferencii poslaneckého klubu Smer-SD
reklama

Výbor podľa jeho slov podporil začatie disciplinárneho konania voči nezaradeným poslancom, ktoré sa však nebude môcť dokončiť vzhľadom na krátky čas do konca tohto volebného obdobia. "Čiže robili to chladnokrvne s tým, že idú nielen že porušovať demokratické princípy, zneucťovať rokovanie národnej rady a samotnej rokovacej sály, ale ešte aj vyhnúť sa týmto pokutám," podotkol vo štvrtok na tlačovej konferencii v parlamente Blanár. Súčasne dodal, že by im hrozila pokuta 2000 eur.

Predseda NR SR musel schôdzu od utorka (18. 2.) dvakrát prerušiť pre obštrukcie nezaradených poslancov, ktorí blokovali hlavný rečnícky pult. Uvoľnili ho až vo štvrtok, keď v úvode rokovacieho dňa vystúpil v pléne premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a do sály boli prinesené ďalšie dva rečnícke pulty.

Poslanci na mimoriadnej schôdzi majú prerokovať tri vládne novely zákonov, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke. Tiež majú prijať uznesenie k Istanbulskému dohovoru. O novelách majú rokovať v skrátenom režime.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

23:59 Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

Doteraz boli opatrenia, ktoré zaviedla švédska vláda, v porovnaní so zvyškom Európy veľmi umiernené.…