Blanár: Kiska by mal zvážiť svoje zotrvanie vo funkcii. Poslanci Smeru sa nečudujú, že už nekandiduje

15.5.2018 16:30

Poslanci Národnej rady SR za Smer-SD sa nečudujú, že prezident SR Andrej Kiska nebude opäť kandidovať na najvyšší post v štáte. Podľa niektorých však Kiskovo rozhodnutie nestačí a mal by zvážiť zotrvanie vo funkcii. Za Kiskovým rozhodnutím vidia poslanci Smeru-SD informácie z Finančnej správy, ktoré majú podľa nich potvrdzovať napríklad to, že Kiska niekoľkonásobne prekročil náklady na prezidentskú kampaň v minulých voľbách.

Blanár: Kiska by mal zvážiť svoje zotrvanie vo funkcii. Poslanci Smeru sa nečudujú, že už nekandiduje
Foto: TASR
Popis: Juraj Blanár

"Keby si pán prezident vypočul, čo všetko zaznelo na rokovaní výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, červenal by sa. Nečudujem sa, že sa rozhodol nekandidovať," povedal Dušan Jarjabek. Podľa podpredsedu Smeru-SD Juraja Blanára nie je náhoda, že Kiska oznámil svoje rozhodnutie v čase zasadnutia výboru, ktorý riešil konanie týkajúce sa financovania jeho minulej kampane.

"Nevyzerá to ako náhoda, že to oznámil v čase zasadania výboru," uviedol Blanár, podľa ktorého nestačí rozhodnutie nekandidovať. "Pán prezident by mal požiadať spoločnosť KTAG, aby zverejnila všetky súvislosti s daňovými záležitosťami a financovaním jeho kampane. Ak to neurobí, nemal by zotrvať vo svojej funkcii," vyhlásil Blanár.

Z dokumentov Finančnej správy podľa jeho slov vyplýva viacero porušení v súvislosti s daňovými povinnosťami. "Hlava štátu by mala byť príkladom. Nech zverejní všetky tieto daňové veci, inak je to nedôveryhodné a mal by zvážiť zotrvanie vo funkcii," doplnil podpredseda Smeru-SD.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kočner v putách. Všade samí kukláči. PRVÉ FOTO z razie

9:15 Kočner v putách. Všade samí kukláči. PRVÉ FOTO z razie

FOTO Policajné komando od skorých ranných hodín vykonáva domové prehliadky v nehnuteľnostiach, ktoré…