Blahov „malý odkaz pre súdruha Poliačika“: Milý Martin, dovoľ, aby som ťa upokojil. Nie som ruský agent

1. 1. 2018 6:10

Volení zástupcovia ľudu si nedajú s invektívami pokoj ani medzi Vianocami a Novým rokom. Zopár „milých slov“ si vymenili prostredníctvom sociálnej siete poslanci Martin Poliačik a Ľuboš Blaha (Smer-SD). Smerák, známy svojimi statusmi, reagoval na Poliačikov facebookový status, v ktorom exsaskár označil Blahu za „obsedantného ruského agenta“.

Blahov „malý odkaz pre súdruha Poliačika“: Milý Martin, dovoľ, aby som ťa upokojil. Nie som ruský agent
Foto: TASR
Popis: Ľuboš Blaha
reklama
Poliačik v úvode statusu z 27. decembra napísal: „Smer-SD navrhol a parlament zvolil obsedantného ruského agenta Ľuboša Blahu za vedúceho delegácie Parlamentného zhromaždenia Rady Európy.“ To ešte nemohol tušiť, aká reakcia bude nasledovať. 
 
Blaha odpovedal deň po uverejnení Poliačikovho komentára a podľa toho, čo píše, sa zdá, že ho slovný útok zo strany exsaskára a novopečeného člena hnutia Progresívne Slovensko veľmi nerozhodil. Smerák hneď v úvode pripomína, že Poliačik za jeho zvolenie do čela delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy (PACE) sám zahlasoval. 
 
„Poliačik je fakt vtipná postavička. Jedna z najvtipnejších. Najskôr za mňa zahlasuje, aby som sa stal vedúcim delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy (PACE). Potom ho pravdepodobne zvozili u Štefunka, že ako mohol podporiť antikapitalistu Blahu, veď kapitalizmus je skvelý, najmä ak ho natrieme naružovo. Vzápätí ho zrejme zvozili aj na americkej ambasáde, že ako mohol voliť za niekoho, kto bude určite presadzovať obnovenie hlasovacích práv Ruskej federácie v Rade Európy. Potom to schytal pri kávičke v kaviarni od bratislavských slniečok aj od neoliberálnych extrémistov. Hlasovať za Blahu, to je pre bratislavskú pravicu smrteľný hriech,“ vracia Blaha úder. 
 
Týmto sa však verbálny smeč od Blahu ani zďaleka nekončí a nasleduje ešte tvrdšia dávka slov adresovaných liberálovi. 
 
„Čisté zúfalstvo, ale aj tak mám malý odkaz pre súdruha Poliačika:
Milý Martin, dovoľ, aby som Ťa upokojil. Nie som ruský agent. Ale ubezpečujem Ťa, že v Rade Európy budem presadzovať presne to, čoho sa obávaš - plné prinavrátenie práv ruskej delegácii. Považujem to za prvý krok k tomu, aby sa mohlo začať to, čomu v medzinárodnej politike verím, a to je dialóg a partnerstvo. Žiadnu mocnosť som si nikdy neidealizoval, ale verím, že v geopolitike by mala panovať rovnováha a nie imperiálna dominancia jednej liberálnej veľmoci, ktorá len za niekoľko posledných desaťročí rozpútala zopár fakt nechutných vojen, vrátane tej v Iraku. Ak ma preto považuješ za ruského agenta, je to primitívne a hlúpe,“ odkazuje Blaha v statuse Poliačikovi. 
 
Poslanec Smeru reaguje aj na Poliačikovo vyjadrenie, že Blaha robí svojimi názormi a politickým smerovaním hanbu slovenskej zahraničnej politike. 
 
„Milý Martin, len prosím Ťa, nehovor o hanbe, lebo by sa niekto mohol zamyslieť nad tým, či nám náhodou hanbu v zahraničí nerobí chlapec, ktorý sa pýši tým, že skúsil heroín. To je asi o dosť väčší prešľap, ako mať vyhranené ľavicové politické presvedčenie. Aj na tom Tvojom milovanom Západe. Každopádne, ďakujem Ti za Tvoj hlas a ver, že v PACE nesklamem Tvoju dôveru. Ak Ti na tom tak veľmi záleží, na najbližšom zasadnutí pri svojom prejave k Rusku s potešením spomeniem, že môžem obhajovať priateľské vzťahy s Ruskom aj vďaka Tebe. Ruskí partneri to určite ocenia. Spasiba, Martin,“ uzatvára Blaha poďakovaním v ruštine. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

23:59 Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

Pellegrini nemá záujem o funkciu predsedu Smeru. „Podľa mňa si to vyhodnotil skôr tak, že ak by sa …