Blaha tvrdo o nemeckej kritike Slovenska: Primitívne a drzé. Ak máte radi tlupy nadržancov, ktorí budú znásilňovať ženy, choďte do Kolína

13.6.2018 10:54

Predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha tvrdo skritizoval vyhlásenie nemeckého ministerstva zahraničných vecí, ktoré varovalo Nemcov pred násilnými trestnými činmi voči cudzincom v Bratislave. „Zato taký Kolín nad Rýnom je úplná pohoda, choďte tam stráviť Silvester, ak máte radi tlupy nadržancov, ktorí budú znásilňovať ženy,“ spustil Blaha.

Blaha tvrdo o nemeckej kritike Slovenska: Primitívne a drzé. Ak máte radi tlupy nadržancov, ktorí budú znásilňovať ženy, choďte do Kolína
Foto: TASR
Popis: Poslanec strany Smer-SD Ľuboš Blaha

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí v Berlíne varovalo v pondelok návštevníkov Slovenskej republiky pred mimoriadne vysokou mierou kriminality v turistických destináciách.

Ku krádežiam batožiny a vlámaniam do osobných motorových vozidiel dochádza podľa nemeckého rezortu diplomacie predovšetkým v hlavnom meste Bratislave, vo Vysokých Tatrách a slovenských kúpeľných mestách.

Rezort navyše upozorňuje na zvýšenie počtu násilných trestných činov namierených voči cudzincom v Bratislave a odporúča osobitnú opatrnosť v okolí Obchodnej ulice v centre slovenskej metropoly. Viac sme o tom písali TU.

Blaha: Nech sa Nemci zamyslia nad svojou bezpečnosťou

Vyhlásenie nemeckého ministerstva zahraničných vecí nahnevalo predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu zo Smeru. „Zato taký Kolín nad Rýnom je úplná pohoda, choďte tam stráviť Silvester, ak máte radi tlupy nadržancov, ktorí budú znásilňovať ženy. Alebo taký Berlín – skvelé a bezpečné mesto, choďte si tam vychutnať vianočné trhy, ak vám nevadí, že vás zabije kamión, ktorý do davu ľudí napáli šialený terorista. Fajné je aj cestovanie vlakom po Bavorsku, len si dávajte pozor na chlapcov so sekerou, ktorí by radi mučenícky zahynuli pre Islamský štát. Mohol by som pokračovať,“ pripomína Blaha incidenty, ktoré sa odohrali v Nemecku.

Podľa poslanca však naše ministerstvo nevarovalo Slovákov, aby si dávali pozor na násilnosti v Berlíne či Kolíne po spomínaných vraždách alebo teroristických útokoch v Nemecku. „Ale tu sa stane jedna vražda – áno, nechutná a odporná vražda cudzinca, ktorú odsúdil každý normálny človek – a tu sa odrazu brutálne zovšeobecňuje a v Nemecku sa tvária, aká sme odrazu nebezpečná krajina. A dementné slovenské médiá sa na tom ešte priživujú, pretože nikdy netreba vynechať príležitosť kopnúť si do Slovenska,“ kritizuje Blaha.

„Je to tupé od našich médií, je to tupé aj od Nemcov, ktorí takto paušalizujú. Nech sa radšej zamyslia nad svojou bezpečnosťou, kým začnú ohovárať iné štáty. Buďte takí láskaví, drahí nemeckí priatelia, a prestaňte zo Slovákov robiť násilníkov na základe jedného vypatlaného monštra z Dunajskej Stredy. Je to totiž dosť primitívne a drzé,“ uzavrel.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Merkelová stojí pri Junckerovi a ide proti Orbánovi. Pre tento vládny plagát

0:00 Merkelová stojí pri Junckerovi a ide proti Orbánovi. Pre tento vládny plagát

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok oznámila, že predseda Európskej komisie Jean-Claude J…