Blaha: Začína sa bratovraždený boj v slovenskej pravici. Celé Slušné Slovensko je len jeden obyčajný podvod Kisku

4. 7. 2018 9:05

Krok iniciatívy Za slušné Slovensko podporiť troch kandidátov na primátora v komunálnych voľbách vyvoláva veľké vášne medzi politikmi. Poslanec Smeru Ľuboš Blaha dokonca hovorí o občianskej vojne v opozícii, pričom za tým vidí najmä konanie prezidenta Andreja Kisku. „Kiska kanibalizuje slovenskú pravicu a využíva na to svoje Šeligove gardy,“ tvrdí Blaha.

Blaha: Začína sa bratovraždený boj v slovenskej pravici. Celé Slušné Slovensko je len jeden obyčajný podvod Kisku
Foto: TASR
Popis: Poslanec strany Smer-SD Ľuboš Blaha

„Kiskajugend spustil ofenzívu proti slovenskej pravici. Zapojili sa do kampane do komunálnych volieb a podporili prvých kandidátov. Vraj nezávislých. Jasné, je to smiešne,“ začal svoj status na sociálnej sieti Facebook poslanec Ľuboš Blaha, pričom má na mysli rozhodnutie organizátorov iniciatívy Za slušné Slovensko podporiť troch vybraných kandidátov na post primátora.

Podľa Blahu sa začína týmto krokom občianska vojna v opozícii. „Začína sa bratovraždený boj v slovenskej pravici. Občianska vojna v opozícii. Liberáli verzus konzervatívci. Kiska verzus parlamentná opozícia. Horúce leto! Len pripomeniem, že som tento vývoj očakával a spomínal som to hneď po Kiskovom prejave v parlamente – začína sa tvrdá Kiskova kampaň, ktorá nemá zničiť Smer, ale ovládnuť slovenskú opozičnú pravicu.“

„Nám, ľavičiarom, ostáva len zobrať pukance, sadnúť si na fotelku a s pobavením sledovať, ako sa budú pravičiari mlátiť. Spustil to Kiska mítingovým prejavom v NR SR. Po ňom nasledoval agrobarón Oravec so svojimi traktormi. Kiskajugend medzitým podali trestné oznámenie na Roberta Fica. A teraz Kiskovi mládežníci vyhlásili, že všetko, čo je stranícke, je fuj-fuj-fuj, a všetko, čo spolupracovalo s Pentou, je mňam-mňam. Čiže útok na strany. Na opozičné strany. Nevidí len slepý: toto je normálna bohapustá politická kampaň Andreja Kisku,“ dodáva predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti.

Blaha: Celé Slušné Slovensko je len jeden obyčajný Kiskov podvod

Konečne to podľa poslanca pochopila aj opozícia, ktorá začala útočiť na organizátorov protestov. „Hlina ich obviňuje z prepojenia s Pentou – áno, súhlasím, to by vysvetľovalo aj ich mediálne krytie od denníka SME a ďalších penťáckych novín. Matovič ich obviňuje zo zrady na Kuciakovi – áno, samozrejme, je to hyenizmus, čo robia, ale to robia od prvej chvíle, takže žiadne prekvapenie. Odrazu to všetko pochopili Igorko aj Lojzík. Pridá sa aj Riško – lebo vie, že mu ide o krk,“ píše Blaha s tým, že to pochopili aj niektorí novinári a v dennej tlači sa už objavuje, že je nechutné ako iniciatíva Za slušné Slovensko vstupuje do politiky.

„Celé Slušné Slovensko je len jeden obyčajný Kiskov politický podvod na naivných ľuďoch. Kiska kanibalizuje slovenskú pravicu a využíva na to svoje Šeligove gardy. Chce zničiť Sulíka, Matoviča aj Hlinu. Chce ovládnuť slovenskú opozíciu. V mene ´nestraníckej´ politiky, v mene Kuciakovho odkazu, v mene naplnených námestí. Čiže  v mene naivných zneužitých mladých ľudí. Skrátka, Kiska ich všetkých dobehol. Celú parlamentnú pravicu. Pomáhajú mu v tom zahraničné mimovládky, vplyvné ambasády, finančné skupiny... A cieľ je jasný: moc. Nič iné týchto prázdnych ľudí nezaujíma. Je to nechutné, nemorálne divadlo,“ uvádza Blaha.

Na celom tomto konaní nie je podľa neho nič „slušné“. „Ostáva len zaželať drahým kolegom z opozície také naše marxovské: Pravičiari všetkých prúdov, tlčte sa! Takto to ´slušné Slovensko´ určite vybudujete,“ uzatvára ironicky smerák.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zvolali Bezpečnostnú radu: Gajdoš sa zastal šéfa vojenských tajných

10:28 Zvolali Bezpečnostnú radu: Gajdoš sa zastal šéfa vojenských tajných

Minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS) si stojí za tým, že majetok, ktorý šéf Vojenského spravodajstv…