Bielorusko alebo Severná Kórea. Z koho si berie RTVS príklad? Kritizuje poslanec

30. 11. 2015 12:10

Môžu sa mená tvári verejnoprávneho média spájať s politickou stranou? Príkladom je aj moderátor Martin Nikodým, ktorý moderuje smerácke mítingy. Televízia však rozhodla, že tak môže robiť naďalej, hoci je jej moderátorom. Kritizuje to aj poslanec Alojz Hlina, ktorý Slovensko prirovnal k Bielorusku.

Bielorusko alebo Severná Kórea. Z koho si berie RTVS príklad? Kritizuje poslanec
Foto: SITA
Popis: Alojz Hlina.
reklama

Známy poslanecký búrlivák pripomenul aj situáciu, keď sa pred tohtoročným referendom Aliancie za rodinu objavila v reklamnom spote tvár RTVS Nataša Žembová, hoci vtedy na kamerách nebola, pretože bola na materskej dovolenke. V RTVS  však skončila. Aký je rozdiel medzi ňou a Nikodýmom?

Vraj žiadny konflikt záujmov

Žembová sa musela z televízie porúčať, Hlina kritizuje, že jej zamestnávateľ tak urobil počas materskej. „To musíte byť vskutku empatický zamestnávateľ,“ zamyslel sa poslanec na sociálnej sieti. No po tomto mal podľa neho po správnosti odísť aj Nikodým, ktorý moderuje reláciu Milujem Slovensko, a to tak, že by nestihol ani za sebou zavrieť dvere. „Platia u nás bieloruské pravidlá? Alebo že by Severná Kórea inšpirovala vedenie RTVS?“ ironizuje Hlina. Je totiž známe, že v Bielorusku sú politická scéna a médiá až príliš podozrivo jednotné. V Severnej Kórei sú zas médiá štátne a cenzurované.

V prípade Nikodýma sa televízia vyjadrila, že nevidí žiadny konflikt záujmov, pretože sa podieľa iba na moderovaní zábavných programov. Hlina si nie je celkom istý, čo tým televízia myslela, no v niečom s nimi predsa len súhlasí. „Ak tým mysleli, že moderovanie mítingov Smeru je vlastne moderovanie zábavnej relácie, tak v tom majú výnimočne pravdu,“ uviedol poslanec, ktorý však dodal, že vysielanie RTVS je škandál a v každej slušnej krajine by sa ľudia už búrili. Len u nás na tom podľa neho akosi nezáleží.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radka Turoňová
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

12:34 VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) podáva podnet generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čiž…