Bezpečnostná situácia v Afganistane sa výrazne zhoršila. Ozbrojenci zabili Nemku a uniesli Fínku

21. 5. 2017 18:16

Neznámi ozbrojenci zastrelili v afganskej metropole Kábul ženu z Nemecka. Pred útekom z miesta činu uniesli ďalšiu ženu pochádzajúcu z Fínska, povedal dnes hovorca afganského ministerstva vnútra pre agentúra DPA.

Bezpečnostná situácia v Afganistane sa výrazne zhoršila. Ozbrojenci zabili Nemku a uniesli Fínku
Foto: SITA
Popis: Afgánski vojaci. Ilustračná fotografia

K útoku došlo v sobotu asi pol hodinu pred polnocou miestneho času pred penziónom, kde obe cudzinky bývali. Páchatelia zastrelili aj strážnika ubytovacieho zariadenia, dodal hovorca s tým, že vyšetrovanie prípadu prebieha. Bližšie podrobnosti zatiaľ neboli známe.

Vzhľadom na zlú bezpečnostnú situáciu v Afganistane posilnili zahraničné organizácie pôsobiace v krajine v posledných rokoch opatrenia zamerané na svoju ochranu. Štátna nemecká organizácia pre rozvojovú pomoc GIZ napríklad v máji minulého roka oznámila, že presúva svoje kancelárie z centra Kábulu do ostro stráženého tábora na okraji mesta.

Bezpečnostná situácia v Afganistane sa výrazne zhoršila od odchodu väčšiny zahraničných vojakov v roku 2014. Nemecký generálny konzulát v severoafganskom meste Mazáre Šaríf presunuli uplynulú zimu po útoku militantov z hnutia Taliban na nemeckú vojenskú základňu.

V roku 2015 uniesli v stredoázijskej krajine dvoch pracovníkov GIZ. Medzičasom sa počet nemeckých a iných zahraničných pracovníkov organizácie v Afganistane znížil z približne 200 na asi 100.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pellegrini: Už v pondelok príde na účet Prešova milión eur

20:54 VIDEO Pellegrini: Už v pondelok príde na účet Prešova milión eur

V súvislosti s piatkovým výbuchom jednej z prešovských bytoviek dostane mesto Prešov z rezervy preds…