Bezdetná nemecká autorka šokuje: To najhoršie, čo môžete urobiť prírode, je mať dieťa

9. 3. 2019 9:30

Nemecká autorka Verena Brunschweigerová šokuje svojimi výrokmi o tom, čo najviac škodí životnému prostrediu. Nemá totiž na mysli neodbúrateľné odpady, spaľovanie uhlia alebo dieselové motory, ale deti. „Dieťa je to najhoršie, čo môže niekto urobiť životnému prostrediu,“ hovorí.

Bezdetná nemecká autorka šokuje: To najhoršie, čo môžete urobiť prírode, je mať dieťa
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto

Brunschweigerová na túto tému napísala knihu s názvom „Kinderfrei statt kinderlos“ (Oslobodenie od detí namiesto bezdetnosti). Jedno malé bábätko podľa nej vypustí do sveta až päťdesiat ton oxidu uhličitého (CO2), ktorý sa považuje za jeden z hlavných zdrojov pokračujúceho globálneho otepľovania, píše server Lidovky.cz. „Dieťa, ktoré sa narodí, je to najhoršie, čo môže niekto urobiť životnému prostrediu,“ tvrdí žena s tým, že pre život bez vlastných detí sa rozhodla aj s ohľadom na životné prostredie.

K napísaniu knihy vraj 39-ročnú autorku viedli ustavičné otázky okolia, prečo nemá deti. Kniha tak cieli na ženy, ktoré zažívajú podobné pocity. Má im poskytnúť návod, ako si v diskusii s okolím svoje rozhodnutie obhájiť.

Svoj životný štýl bez detí považuje Brunschweigerová aj za vzburu proti sociálnym očakávaniam. Uvádza, že celá naša kultúra je zameraná na to chcieť deti, čo je vraj zlé, pretože to ešte stále príliš zväzuje ženu s rolou matky.

Pôvodný text nájdete na webe Lidovky.cz.

autor: nab

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nemec, Turek, Libanončan? Pravda o vražde hasiča. A drsné slová po nej

0:02 Nemec, Turek, Libanončan? Pravda o vražde hasiča. A drsné slová po nej

Mladíci ubili v bavorskom Augsburgu hasiča. Stalo sa tak, keď odchádzal z vianočných trhov a požiada…