Bezák je späť. Návrat odvolaného arcibiskupa sa však uskutoční v Prahe

20. 11. 2016 8:20

Po dlhšej odmlke by mal znovu na verejnosti vystúpiť odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák. Prijal pozvanie pražských organizátorov cyklu prednášok Človek v dialógu a 13. decembra bude v kostole sv. Jezuliatka na Karmelitskej ulici hovoriť na tému Stvorenie človeka – koniec jednej epochy genézy človeka. Nastal čas pre nové stvorenie? Informoval o tom web venovaný arcibiskupovi, ktorý je spravovaný z Česka.

Bezák je späť. Návrat odvolaného arcibiskupa sa však uskutoční v Prahe
Foto: SITA
Popis: Bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák.

Cyklus Človek v dialógu poskytuje priestor na vystúpenie známym osobnostiam, z uplynulého obdobia sú v zozname zúčastnených mená ako Marek Eben, Jan Sokol, Josef Koutecký, Helena Klímová, Marek Orko Vácha či Otmar Oliva, výtvarník, ktorý pripravoval pre Bezáka nové výtvarné prvky do Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Trnave, realizácia však bola jeho odchodom zastavená.

Bezák na verejnosti aktuálne nevystupuje, po jeho odvolaní v júli 2012 a odznení mediálnej vlny sa stiahol do ústrania. Od decembra 2013 pôsobil rok v kláštore redemptoristov v talianskom Bussolengu, potom sa vrátil na Slovensko. V júni 2014 sa po generálnej audiencii krátko stretol s pápežom Františkom, ktorému odovzdal list, reakcia ale neprišla. Stretnutie sprostredkoval až emeritný pražský arcibiskup Miloslav Vlk na 10. apríla 2015. Ani toto na situácii Bezáka doteraz nič nezmenilo.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

13:45 Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

Matúš Kostolný, šéfredaktor Denníka N, na Českom rozhlase Plus prezradil, čo sa deje na Slovensku, a…