Bez školy a bez titulu. Nicholsonová si vyhrnula rukávy a oprášila študentské vedomosti. No po prvom semestri...

29. 2. 2016 8:55

Keď na poste štátnej tajomníčky ministerstva práce v roku 2011 sedela Lucia Nicholsonová (SaS) vyvalila sa na ňu vlna kritiky, že nemá vysokoškolský titul napriek tomu, že od jej podriadených sa vyžadoval. Nicholsonová sa na štúdiá nakoniec dala, no s jej titulom to stále nevyzerá vôbec ružovo…

Bez školy a bez titulu. Nicholsonová si vyhrnula rukávy a oprášila študentské vedomosti. No po prvom semestri...
Foto: SITA
Popis: Lucia Nicholsonová (SaS)
reklama

Kritika Nicholsonovú nakoniec „dokopala“ až na externé štúdium na súkromnú Vysokú školu medzinárodných a verejných vzťahov v Prahe. V stovežatom českom hlavnom meste sa však dlho neohriala a po semestri štúdium vzdala. „Nič by mi škola nedala. Keď som ešte bola vo verejnej správe, chcela som študovať pre titul, čo je celkom prízemné,“ vysvetlila svoje rozhodnutie pre denník Plus JEDEN DEŇ.

Nicholsonovej titul v súčasnosti údajne vôbec nechýba a jeho „držba“ podľa nej automaticky neznamená aj záruku vedomostí. „Aj teraz v parlamente máme okrem kvalitných a inteligentných ľudí aj takých, ktorí si tituly jednoducho kúpili,“ hovorí politička.

Nicholsonová ale na štúdium úplne nezanevrela, len vymenila jednu špecializáciu za druhú. „Teraz som si dala prihlášku na psychológiu, čo ma naozaj zaujíma,“ hovorí. Už počas kritiky absencie titulu sa jej zastal vtedajší minister práce Jozef Mihál (SaS), ktorý tvrdil, že nerozhoduje škola, ale schopnosti. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Štát odpustí v apríli odvody firmám, ktoré museli zatvoriť prevádzky, potvrdil Heger. Krajniak hovoril o ďalšej pomoci

13:01 Štát odpustí v apríli odvody firmám, ktoré museli zatvoriť prevádzky, potvrdil Heger. Krajniak hovoril o ďalšej pomoci

Firmy, ktoré boli zatvorené pre nový koronavírus, majú mať odpustené odvody za apríl tohto roka. Inf…