Beňová si mädlí ruky. Predstavuje si, ako sa teraz tvária Matovič s Lipšicom

10. 10. 2015 18:45

V najnovšom prieskume volebných preferencií sa koalícia tandemu Lipšic - Matovič, teda OĽaNO - NOVA, ocitla pred bránami parlamentu. To sa zdá celkom vtipné europoslankyni Monike Flašíkovej-Beňovej, ktorá si na účet týchto dvoch pánov zažartovala vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Beňová si mädlí ruky. Predstavuje si, ako sa teraz tvária Matovič s Lipšicom
Foto: SITA
Popis: Monika Flašíková Beňová, poslankyňa EP (SMER-SD)
reklama

Agentúra MVK robila prieskum volebných preferencií na vzorke 1 085 respondentov. Z prieskumu vyplynulo, že jasným víťazom volieb by bol Smer a do parlamentu by sa okrem sociálnych demokratov dostalo aj ďalších päť strán (KDH, Sieť, SNS, Most-Híd, SMK).

Spojenectvo parlamentnej Matovičovej strany s mimoparlamentným Lipšicovým hnutím zdá sa, na voličov nezabralo. Obyčajní ľudia a NOVA ostali v prieskume pred bránami parlamentu. Ako koalícia totiž potrebujú získať až sedem percent hlasov, no vôľu voliť ich vyjadrili iba štyri percentá ľudí.

Nejaký detektor alebo nahrávočku snáď ešte v talóne má

Prieskum svojským spôsobom okomentovala europoslankyňa a smeráčka Monika Flašíková-Beňová, ktorá na Facebooku napísala takúto slovnú hračku: „Rozhovor medzi Matovičom a Lipšicom po zistení, že 4,2 percent majú v prieskume, je rozhovorom natešeného Lipšica, ktorý má o 3 percentá viac, ako mal sám so svojou tri razy premenovanou skupinkou a naštvaného Matoviča, ktorý ma o 4 percentá menej aj so svojimi podivnými poslancami, ktorí by určite Lipšica teraz najradšej teleportovali na iný koniec sveta.“ Igorovi Matovičovi však ešte dala šancu na úspech. „Tak ale, nejaký detektor alebo nahrávočku na poslednú chvíľu snáď ešte má v talóne vydavateľ,“ uviedla.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sulík: Musíme byť medzi prvými, ktorí dokážu využiť peniaze z EÚ na boj s následkami pandémie

21:55 Sulík: Musíme byť medzi prvými, ktorí dokážu využiť peniaze z EÚ na boj s následkami pandémie

Slovensko musí byť medzi prvými krajinami, ktoré dokážu využiť prostriedky vyčlenené Európskou úniou…