Beňová prehovorila: Moje slová o debiloch a ĽSNS neboli adresované Blahovi

13. 8. 2018 13:00

Moderné komunikačné prostriedky, ako sú sociálne siete, prinášajú okrem nových možností aj priestor pre omyly. K jednému došlo, keď si niektoré médiá vraj mylne vyložili slová europoslakyne Moniky Beňovej (Smer-SD) pod jej komentárom o ceste poslanca Petra Marčeka na Krym. Vyjadrenie, ktoré poslankyňa Jana Cigániková (SaS) spolu s viacerými médiami považovali za útok na smeráckeho kolegu, nebolo podľa Beňovej adresované poslancovi Smeru Ľubošovi Blahovi.

Beňová prehovorila: Moje slová o debiloch a ĽSNS neboli adresované Blahovi
Foto: TASR
Popis: Ľuboš Blaha a Monika Beňová
reklama
Minulý piatok (10. 8.) vydali Parlamentné Listy článok o postoji Moniky Beňovej k poslancovi Smeru Ľubošovi Blahovi. Europoslankyňa totiž napísala, že jeho názory na NATO sú nekompatibilné s názormi strany Smer. To Beňová nepopiera a stojí si za tým, ale tvrdí, že jej následný komentár nebol smerovaný na Blahu, ale na nezaradeného poslanca Petra Marčeka, ktorému je venovaný aj Beňovej status. 
 
„Žiaľ, nie je to u nás dobre upravené zákonom a tak sa takíto ľudia možu správať takýmto spôsobom. Ostáva len veriť, že v najbližších voľbách už ho nikto na kandidátku nedá. Aj keď ĽSNS je vždy v zálohe pre debilov, žiaľ,“ napísala Beňová v komentároch pod statusom o Marčekovej ceste na Krym. 
 
Spomenutý komentár europoslankyne pochopili ako útok na Ľuboša Blahu (Smer-SD) nielen médiá vrátane Parlamentných Listov, ale aj poslankyňa Jana Cigániková (SaS), ktorá sa na sociálnej sieti vyjadrila o Beňovej statuse ako o útoku na Blahu, ktorý schvaľuje. 
 
„Monika Beňová o svojom straníckom kolegovi, poslancovi za Smer-SD Blahovi. Vzácne sa s ňou zhodujem,“ píše Cigániková na sociálnej sieti o komentári, ktorý Beňová uverejnila pod vlastným statusom. Dnes však už od Moniky Beňovej vieme, že všetko je vraj inak. 
 
Europoslankyňa pre Parlamentné Listy v krátkosti uviedla, že v žiadnom prípade nešlo o útok na Blahu a jej komentár, že „ostáva len veriť, že v najbližších voľbách už ho nikto na kandidátku nedá“, bol vraj smerovaný na nezaradeného poslanca parlamentu Petra Marčeka tak ako celý jej status. 
 
„Po prvé, pán poslanec Blaha nie je členom Smeru a po druhé, aj keby bol členom Smeru, tak v Smere schvaľuje kandidátku predsedníctvo,“ povedala Beňová pre PL. Europoslankyňa v závere krátkej reakcie zopakovala, že jej slová v žiadnom prípade neboli smerované poslancovi Blahovi a dodala, že ju mrzí, ako si to médiá vyložili. 
 
Spomínané komentáre Moniky Beňovej pod jej statusom si môžete pozrieť nižšie. 
 
Komentáre pod statusom Moniky Beňovej (Zdroj: Facebook / M. Beňová)
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Vláda zakladá fond vzájomnej pomoci. Prispievať budú koaliční politici aj podnikatelia

12:28 Vláda zakladá fond vzájomnej pomoci. Prispievať budú koaliční politici aj podnikatelia

Vláda zakladá na Úrade vlády SR fond vzájomnej pomoci, ktorým sa bude snažiť riešiť individuálne pro…