Belgický premiér lídrom Únie: Musíme zadefinovať naše priority a stanoviť priority pre novú budúcnosť Európy

24. 6. 2016 11:16

Belgický premiér Charles Michel vyzval dnes ráno vedúcich predstaviteľov Európskej únie na usporiadanie užšieho stretnutia, tzv. "konkláve", v júli s cieľom zanalyzovať situáciu v Európe po britskom referende, ktoré vyústi do odchodu Británie z EÚ.

Belgický premiér lídrom Únie: Musíme zadefinovať naše priority a stanoviť priority pre novú budúcnosť Európy
Foto: SITA
Popis: Belgický premiér Charles Michel (uprostred)

"Vyzývam na zvolanie konkláve v júli, aby sme potvrdili svoje záväzky. Musíme zadefinovať naše priority a stanoviť priority pre novú budúcnosť Európy," uviedol belgický premiér na svojom účte na Twitteri.

Vedúci predstavitelia EÚ veľmi zriedka využívajú formát konkláve, čiže stretnutia za zatvorenými dverami, ktoré sa líši od tradičného summitu premiérov a prezidentov. Takéto zasadnutia sa konajú pri riešení obzvlášť zložitých politických výziev. 

Lídri EÚ sa stretnú na summite na budúci týždeň, 28. a 29. júna, pričom výsledok britského referenda bude jednou z hlavných tém rokovaní premiérov a prezidentov.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Šíri sa tu strach z utečencov, ktorých tu nemáme, z islamu, ktorý tu nemáme. Silné slová Rychetského. Pridala sa aj Čaputová

0:01 Šíri sa tu strach z utečencov, ktorých tu nemáme, z islamu, ktorý tu nemáme. Silné slová Rychetského. Pridala sa aj Čaputová

V utorkovom vysielaní relácie Fokus Václava Moravce na ČT24 si prišli na tému Boj za pravdu do pražs…