Béla, ty si predal svojich voličov. Rišo, ty si iba frustrovaný, že nie si vo vláde. Tvrdá hádka Bugára a Sulíka v Sobotných dialógoch

2. 4. 2016 15:39

„Nie je výstižné, keď poviem, že zradil svojich voličov, myslím si, že predal svojich voličov,“ povedal predseda strany SaS Richard Sulík na adresu predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára v súvislosti so zostavením vládnej koalície so Smerom-SD v dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) - Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko.

Béla, ty si predal svojich voličov. Rišo, ty si iba frustrovaný, že nie si vo vláde. Tvrdá hádka Bugára a Sulíka v Sobotných dialógoch
Foto: SITA
Popis: Béla Bugár

Anketa

Koľko vydrží nová vláda Roberta Fica?

11%
hlasovalo: 2255 ľudí

Bugár mu oponoval tým, že príčinou tejto situácie je práve on a predseda OĽANO-NOVA Igor Matovič pre ich predvolebné hry a branie hlasov tým stranám, ktoré spolu mohli zostaviť pravicovú vládu - #Sieti, Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH) a Mostu-Híd. Bugár sa bránil aj tým, že 90 percent ich programových priorít sa dostalo do programového vyhlásenia vlády.

Kritizovali ste nás tri týždne pred voľbami, že sme nepovedali jednoznačné nie Smeru,“ povedal Bugár Sulíkovi s tým, že to urobili preto, lebo predpokladali, že to môže dopadnúť tak, ako to dopadlo - pravicová vláda nevznikne. Prioritou Mosta-Híd tak bolo, aby priority strany boli súčasťou priorít novej vlády, a to sa im podarilo, aj keď je to so Smerom.

Anketa

Richard Sulík sa v roku 2010 stretol a rokoval s Marianom Kotlebom. Čo na to hovoríte?

hlasovalo: 2815 ľudí

Na otázku moderátora Sobotných dialógov, či je reálne presadiť vlajkovú loď“ priorít Mosta-Híd - boj proti korupcii, s Robertom Kaliňákom ako ministrom vnútra, Dušanom Kováčikom ako špeciálnym prokurátorom, Jaromírom Čižnárom ako generálnym prokurátorom a Robertom Ficom ako premiérom, odpovedal Bugár jedným konkrétnym menom: A s ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou. Myslím si, že áno.

Sulík má na to však iný názor. Ryba smrdí od hlavy. Pokiaľ tam bude sedieť Kaliňák, tak aj tie móresy a zvyklosti budú také isté,“ myslí si. Béla Bugár svoj postoj k vyšetrovaniu kauzy Gorila zopakoval aj v relácii Sobotné dialógy, keď uviedol, že politik nemá čo vyšetrovať. Výsledky očakáva od vyšetrovateľa. Kauzu Gorila nevyšetrila ani jedna vláda. Bugár chce zabrániť tomu, aby vznikali nové kauzy, a staré, ktoré sa budú dať, aby sa vyšetrili. Pozornosť chce venovať kauze s kompou a kauze Všeobecnej zdravotnej poisťovne s uzatváraním zmlúv. K téme korupčných káuz sa vyjadril aj Sulík, ktorý Bugárovi uviedol príklad nových káuz, napríklad kauzy s DPH a bytmi, s ktorými je spájaný práve minister vnútra Robert Kaliňák. To sú dosť veľké prúsery, za toto sa odstupuje v slušných krajinách,“ povedal Sulík.

Strany, ktoré zostali v opozícii, sú podľa Bugára len frustrované z toho, že sa do vlády nakoniec nedostali. Však oni už si rozdeľovali posty,“ povedal na margo nevzniknutej pravicovej vlády Bugár. Boli sme to dlžní občanom, ktorí chceli slušnejšie Slovensko, nemať 150 káuz za štyri roky. Aspoň sme sa mali o to pokúsiť. Ale k tomuto pokusu, bohužiaľ, nedošlo,“ povedal Sulík s tým, že Bugár mohol pre to urobiť viac.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

20:31 Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

Hasiči v sobotu večer ukončili zásah v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo v piat…