Beblavý: Zuzana, prepáč!

31. 3. 2019 17:40

Bezprostredne po vyhlásení výsledkov druhého kola prezidentských volieb a poďakovaní Zuzany Čaputovej rodine a voličom vystúpili vo volebnej centrále v bratislavskej Starej tržnici na pódium šéfovia Progresívneho Slovenska a Spolu a vyhlásili, že je to víťazstvo liberálov. Ich konanie vyvolalo veľkú kritiku.

Beblavý: Zuzana, prepáč!
Foto: TASR
Popis: Na snímke líder Progresívneho Slovenska (PS) Ivan Štefunko (uprostred) a Miroslav Beblavý (vpravo) zo Spolu rečnia vo volebnej centrále kandidátky na prezidentku Zuzany Čaputovej po 2. kole prezidentských volieb 31. marca 2019 v Bratislave
reklama
Písali sme: TU.
 
Na nevôľu ľudí zareagoval na sociálnej sieti predseda hnutia Spolu Miroslav Beblavý, ktorý sa Zuzane Čaputovej aj voličom ospravedlnil. 
 
„Včera Slovensko zažilo jeden z najlepších dní v politike. Zuzana Čaputová sa po presvedčivom víťazstve právom stane našou novou prezidentkou, líderkou, na ktorú sme hrdí. Včera som zažíval nesmiernu radosť. Zo Zuzaninho úspechu, ale aj z volania po zmene politickej kultúry, ktorú symbolizuje,“ píše vo svojom statuse.
 

Anketa

Myslíte si, že Zuzana Čaputová bude dobrou prezidentkou?

31%
69%
hlasovalo: 10031 ľudí
 
Preňho však nepatril včerajšok k najvydarenejším. „Priamo na mieste pod vplyvom emócií som si to neuvedomil, ale s odstupom vidím, že vystúpenie hneď po Zuzaninom príhovore nebolo dobrým rozhodnutím,“ pokračuje a pridáva citát Viktora Černomyrdina (bývalý ruský premiér – pozn. PL.sk), na ktorý v súvislosti s pomermi v politike spomína: Chceli sme to urobiť lepšie, dopadlo to ako vždy. „Včera prišiel okamih, keď bol tento výrok aj o mne,“ priznáva chybu Beblavý.
 
„Ospravedlňujem sa Zuzane aj ľuďom, ktorých sa nám podarilo nevydareným vystúpením nahnevať. Budem sa snažiť, aby to nezatienilo poctivú prácu, ktorú sa snažíme v Spolu – občianska demokracia pre Slovensko,“ dodáva šéf hnutia na Facebooku.
 
 
Pozrite si podrobné výsledky volieb  TU.
 
 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…