Bavorsko žiada predĺženie kontrol na hraniciach s Rakúskom

15. 9. 2019 17:31

Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann trvá na predĺžení hraničných kontrol medzi Nemeckom a Rakúskom aj po novembri tohto roka. Je to naliehavo potrebné, uviedol Herrmann v nedeľu pre tlačovú agentúru DPA.

Bavorsko žiada predĺženie kontrol na hraniciach s Rakúskom
Foto: Facebook, München
Popis: Bavorská metropola Mníchov

"Potrebujeme hraničné kontroly predovšetkým z migračných a bezpečnostnopolitických dôvodov. Naše vonkajšie hranice EÚ naďalej nie sú ešte dostatočne chránené," povedal a poukázal na nedávny nárast príchodu utečencov do Grécka.

Podľa Herrmanna Spolková polícia v uplynulom roku na hranici s Rakúskom nevpustila do Nemecka viac než 6000 osôb, ktoré chceli do krajiny pricestovať nelegálne. Podobný trend sa črtá aj pre aktuálny rok.

"Ukončenie hraničných kontrol by mohlo byť nesprávne pochopené ako 'otvorenie hraníc' a mohlo by tak zvýšiť migračný tlak," uviedol Herrmann. "Celkovo ide o zvýšenie bezpečnosti prostredníctvom hraničných kontrol, pokiaľ to je potrebné," dodal s tým, že úžitok s toho majú nielen obyvatelia Bavorska, ale celého Nemecka.

Nemecko kontroluje svoje vyše 800 kilometrov dlhé hranice s Rakúskom, na ktorých sú desiatky priechodov, od jesene 2015 po tom, ako sa na cestu z Grécka do západnej Európy vydali tzv. balkánskou trasou desaťtisíce utečencov a iných migrantov.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

PRIESKUM Smer pod 20 percent, silní kotlebovci

14:25 PRIESKUM Smer pod 20 percent, silní kotlebovci

AKTUALIZOVANÉ Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v decembri, vyhral by ich Smer-SD so zi…