Bartoš: Piráti nie sú rýchlokvasky!

21. 10. 2017 20:50

Piráti môžu oslavovať. Vo voľbách do Poslaneckej snemovne získali 22 poslancov. Predseda strany Ivan Bartoš sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí odovzdali hlas jeho strane. A vysvetlil, ako teraz budú Piráti postupovať ďalej.

Bartoš: Piráti nie sú rýchlokvasky!
Foto: TASR
Popis: Ivan Bartoš, Parlamentné voľby 2017 ČR
reklama

Piráti chcú v Poslaneckej snemovni presadzovať transparentnú politiku. Otvorenosť je hlavným bodom, ktorý chcú Piráti ďalej rozvíjať. V stratégii, ktorú zverejnili už pred voľbami, navyše stanovili 20 bodov, ktoré budú Piráti presadzovať.

„My už budeme zasadať zajtra cez deň, nami zvolení reprezentanti utvoria rokovací tím, budeme ľudí informovať o tom, kto je v tom rokovacom tíme, a budeme ich informovať aj o tom, ako rokovania prebiehajú. Ja si myslím, že nás ľudia takto zvolili, takže to zjavne chcú,“ zdôraznil Bartoš.

Piráti sú podľa Bartoša kompaktným tímom, nie sú tam žiadne „rýchlokvasky“, ale len ľudia, ktorí pracovali na otvorenosti v obciach a v krajoch a budú v tom pokračovať aj v Poslaneckej snemovni. „My sme pripravení na to byť v opozícii, ako to ukazujeme aj v Prahe,“ doplnil.

Za vôbec najpodstatnejšie považujú Piráti zjednodušenie legislatívneho procesu a otvorenie tohto procesu českej verejnosti.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…