Babiša sa pýtali na rozsudok v kauze ŠtB. Rozosmial sa

12.10.2017 18:02

Šéf českého hnutia ANO Andrej Babiš sa pre ČT vyjadril k tomu, či bol agentom ŠtB. Trvá na tom, že je to nezmysel a že ide o pokus mafie ho zničiť. Je to údajne tá istá mafia, ktorá vytiahla na svetlo kauzu Čapí hnízdo. Môže ísť vraj aj o pokus odviesť pozornosť od krádeže českého lítia v réžii ČSSD.

Babiša sa pýtali na rozsudok v kauze ŠtB. Rozosmial sa
Foto: TASR
Popis: Andrej Babiš

Favorit nadchádzajúcich českých parlamentných volieb Andrej Babiš tvrdí, že znovuotvorenie debaty o tom, či spolupracoval s komunistickou Štátnou bezpečnosťou, je záležitosťou mafie, ktorá údajne vytiahla na svetlo aj kauzu Čapí hnízdo. Fakt, že spor o to, či Babiš spolupracoval s komunistickou Štátnou bezpečnosťou, rozhodoval slovenský ústavný súd a nie ten český, nie je podľa Babiša až taký dôležitý.

„Slovenský ústavný súd povedal, že všetci, ktorí žalovali Ústav pamäti národa, t. j. ja neviem, koľko ich je, to sú stovky ľudí, že vlastne žalovali na nesprávnom mieste, že sme mali žalovať ministerstvo vnútra. Takže to nič nemení na tom, že ja som vyhral ten súd, ktorý jasne potvrdil, že som nespolupracoval, tak my to podáme znova a znova to vyhráme, pretože o tom niet pochýb. Žaloba bude určite rovnaká, akurát tam bude iná hlavička. Je to veľmi neštandardné, čo urobil ústavný súd, aj to načasovanie, no, môžem si o tom myslieť všeličo, takže...“ nedopovedal Babiš vetu a začal sa smiať.

„Tí ľudia, ktorí tu idú po mne, majú dlhé prsty, ale to už nechám na ľuďoch, nech si to vyhodnotia,“ uviedol Babiš. Stačí sa vraj pozrieť, čo píšu niektorí českí novinári. „Tí mafiáni, ktorí stoja za tým mojím trestným stíhaním v kauze Čapí hnízdo, za Šumanom a odpočúvaním a ktorí robia tieto kampane, tak na Slovensko je to celkom blízko,“ doplnil Babiš.

Načasovanie tejto kauzy je podľa Babiša jasné. Ide vraj o to, aby sa to „stále hralo“. Podľa jeho slov sa kauza ŠtB hrá preto, aby sa v Česku nehovorilo o lítiu. Tento kov podľa Babiša kradne ČSSD Čechom a dáva ho Austrálčanom. „A tá megakrádež lítia ČSSD, ktorá tu okradla o dvetisíc miliárd ľudí a dáva to Austrálčanom, tak aby sa toto nehralo a aby médiá hrali tieto veci,“ dodal.

Okrem toho prezradil, že sa mu v minulosti ŠtB vyhrážala, pretože odmietal byť povoľnejší. Ďalej trvá na tom, že nikdy žiadnu spoluprácu s ŠtB nepodpísal a všetko je to vymyslené.

Celé vyjadrenie si môžete pozrieť TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

17:00 Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

Minisummit o migrácii, na ktorý zvolal šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker predstaviteľov šest…