Babiš je v konflikte záujmov, Agrofert nemá nárok na dotácie. Budem sa brániť, odkazuje premiér

6. 1. 2020 20:28

Spoločnosť Agrofert nemá nárok na dotácie, keďže český premiér Andrej Babiš má na ňu stále vplyv a je tak v konflikte záujmov, a to i napriek tomu, že firmu vložil do zvereneckých fondov. Vyplýva to z druhej auditnej správy Európskej komisie (EK), ktorej výsledky v pondelok zverejnil server Neovlivní.cz.

Babiš je v konflikte záujmov, Agrofert nemá nárok na dotácie. Budem sa brániť, odkazuje premiér
Foto: TASR
Popis: Na archívnej snímke z 11. júla 2019 český premiér Andrej Babiš
reklama

EK už predtým konštatovala, že Babiš je v konflikte záujmov, čo sa týka regionálnych fondov. Tentokrát EK zistila, že je takisto v konflikte záujmov vo veci poľnohospodárskych dotácií.

Babiš svoj vplyv na firmu Agrofert však naďalej odmieta: "Nie som v konflikte záujmov, o žiadne peniaze neprídeme," reagoval na výsledky auditu Babiš, ktorého citoval portál Novinky.cz. Babiš dodal, že nové zistenia EK síce nepozná, ale predpokladá, že Česko "sa bude proti nezmyselnému vykladaniu českého práva Bruselom brániť aj naďalej, a úspešne".

Server Neovlivní.cz. začiatkom decembra informovala o tom, že Česká republika musí pre konflikt záujmov premiéra Babiša vrátiť až pol miliardy korún (takmer 19,6 milióna eur).

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

21:10 Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

Podpredsedníčka ľudskoprávneho výboru parlamentu Vladimíra Marcinková (Za ľudí) by nebola rada, ak b…