Babiš: Minář je 26-ročný nedoštudovaný študent! Dáva úlohu opozícii? Tak to sú na tom fakt zle!

20. 11. 2019 7:02

Český premiér Andrej Babiš (ANO) zareagoval pre server iDNES.cz na dianie na Letnej v Prahe, kde ho státisícový dav vyzýval na rezignáciu. Odmietol, že by odvolal ministerku spravodlivosti Mariu Benešovú, ako aj to, že by sa zišiel so šéfom spolku Milión chvíľok pre demokraciu Mikulášom Minářom.

Babiš: Minář je 26-ročný nedoštudovaný študent! Dáva úlohu opozícii? Tak to sú na tom fakt zle!
Foto: TASR
Popis: Andrej Babiš
reklama

Babiš v nedeľu pri prejave v Národnom múzeu k 30. výročiu Nežnej revolúcie uviedol, že nie je pyšný na svoje členstvo v KSČ. „Povedal som v prejave, že na to nie som pyšný, ale na druhej strane som nikomu nič zlé nerobil, nikomu neubližoval, správal sa slušne a mám čisté svedomie. V komunistickej strane bolo 1,7 milióna členov, ďalší v zväze mládeže, takže neviem, prečo mi tu niekto takú tridsať rokov starú vec vyčíta,“ poznamenal Babiš a zásadne odmietol to, že by spolupracoval s ŠtB.

Odmietol aj to, že by mu prejav písal jeho poradca Marek Prchal. „Na tieto veci mám, myslím, cit. Pán Prchal sa určite vyzná, ako sa robí Facebook, ale ja mám zase intuíciu na niektoré iné veci. Napríklad na svoje pravidelné nedeľné hlásenia na Facebook dávam scenár ja. Že to celé nepíšem, to je pravda, ale potom to celé prepisujem. Venujem tomu každú nedeľu tri až šesť hodín,“ doplnil.

Opisoval aj to, ako išiel do Národného múzea z Národnej triedy pešo. Po obede potom podľa svojich slov išiel pešo z Kramářovej vily do Lichtenštajnského paláca. Po ceste stretával mnoho ľudí, niektorí sa s ním fotili. Jeden človek vraj kričal „Hanba!“, Babiš nechápe prečo.

„No, a potom som išiel z Lichtenštajnského paláca do kaviarne a cukrárne, kde majú moje obľúbené dukátové buchtičky. A tam sedel niekto, kto povedal, že vedľa nás nechce sedieť. A keď sa ho kolega pýtal prečo, tak nič nevysvetlil. Tí ľudia nie sú schopní niečo vysvetliť, komunikovať. Pretože tie veci, ktoré mi vyčítajú, neexistujú,“ podotkol.

Potom sa vyjadril aj k sobotňajšej Letnej. „Bol to rovnaký počet ako minule. Dalo sa čakať, že ich tam bude taký istý počet, veľmi to neriešim. Je to ich právo, máme slobodu,“ povedal k štvrťmiliónovému davu.

Od šéfa hnutia Milión chvíľok pre demokraciu Mikuláša Minářa tam dostal ultimáta – aby sa vzdal Agrofertu vrátane médií a odvolal ministerku spravodlivosti Mariu Benešovú.

Mikuláš Minář na demonštrácii Milióna chvíľok pre demokraciu na pražskej Letnej

Mikuláš Minář na demonštrácii Milióna chvíľok pre demokraciu na pražskej Letnej. Zdroj: Hans Štembera

„Nemám sa čoho vzdávať, pretože firmy som sa už vzdal. Máme tu Lex Babiš, ktorý vymysleli tradičné demokratické strany. Podľa toho som postupoval, takže som to už splnil. Nemám Agrofert,“ zdôraznil.

A Mariu Benešovú odvolávať nehodlá, je to podľa jeho slov čestná žena.

Česká ministerka spravodlivosti Marie Benešová

Česká ministerka spravodlivosti Marie Benešová. Zdroj: Hans Štembera

„A prečo by som mal rezignovať? Nerozumiem tomu. Keby som rezignoval, padá celá vláda. Čo by sa stalo potom? Pán prezident by musel vymenovať nového premiéra. Koho? To zase rozhodne pán Minář na Letnej alebo čo? Nechápem to. Veď máme slobodné voľby. Hnutie ANO vyhralo voľby, zostavili sme vládu,“ povedal Babiš a odmietol aj to, aby sa s Minářom stretol. Podľa svojich slov na to nevidí dôvod.

Lídri opozície sa však s Minářom stretli.

„Opozícia na tom musí byť fakt biedne, keď im tu dáva inštrukcie 26-ročný nedoštudovaný študent a hovorí im, čo majú robiť. To teda dopadli,“ poznamenal.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Veľké opatrenia polície počas Veľkej noci. Ako a kde budú kontrolovať dodržiavanie obmedzeného pohybu

13:57 Veľké opatrenia polície počas Veľkej noci. Ako a kde budú kontrolovať dodržiavanie obmedzeného pohybu

Dôvod výnimky z obmedzenia voľného pohybu od 8. do 13. apríla bude musieť každý kontrolovaný občan d…