Až zase budete mlieť... Tereza Spencerová nad prieskumom o „láske“ Čechov k EÚ

17. 11. 2019 7:14

Analytička Tereza Spencerová zareagovala na svojom facebookovom profile na prieskum agentúry Kantar CZ, podľa ktorého počet Čechov vnímajúcich pozitívne Európsku úniu vzrástol na aktuálnych 31 percent.

Až zase budete mlieť... Tereza Spencerová nad prieskumom o „láske“ Čechov k EÚ
Foto: repro youtube, mg
Popis: Vlajka EÚ

„Tak po 15 rokoch členstva v EÚ sme akoby nadšení, že 31 percent ľudí sa díva na EÚ pozitívne a 31 percent nie,“ napísala analytička Spencerová.

„Pretože pred dvoma rokmi podporovalo Úniu len 19 percent ľudí, zato 41 percent nie. Takže budeme masírovať spoločnosť hlava-nehlava ďalej, počkáme ešte 15 rokov, a pokiaľ EÚ ešte bude existovať, tak už ju bude podporovať vyše polovica Čechov. A 61 percent nemá vôbec predstavu, aké ,hodnoty by EÚ mala hájiť a aké ciele presadzovať‘,“ pokračovala Spencerová.

„A tí, ktorí nejaký nápad majú, tak väčšinou taký, ktorý sa už dávno (prinajmenšom formálne) každodenne realizuje. Čiže väčšina ČR netuší, kde to žijeme a ,o čo vlastne gou‘. Všetci, ktorí hodlajú teraz okolo 17. novembra mlieť plamenne niečo o tom, aké je všetko skvelé, by sa mali hlboko zamyslieť. Že budú oslovovať sotva tretinu obyvateľstva. Zvyšok len naštvú. Alebo sa pred ním znovu len totálne zhodia,“ dodala.

Zdroj: Facebook/Tereza Spencerova

Počet Čechov vnímajúcich pozitívne Európsku úniu totiž vzrástol – pred dvoma rokmi ju vnímala pozitívne len necelá pätina Čechov. Z dvoch pätín tiež na 31 percent sa znížil za dva roky počet opýtaných, ktorí na EÚ nazerajú negatívne. Neutrálne na EÚ nazeralo naďalej 37 percent opýtaných. O prieskume okrem iného píše server ceskenoviny.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico o obvinení: Prokurátor je človek blízko kaviarne a Sorosovi. Obvinenie ma uráža

15:49 Fico o obvinení: Prokurátor je človek blízko kaviarne a Sorosovi. Obvinenie ma uráža

Predseda koaličného Smeru-SD Robert Fico podal sťažnosť voči obvineniu, ktoré mu bolo vznesené za ex…