Asad nečakane v Moskve. Ďakujeme, povedal Putinovi

21. 10. 2015 13:00

Sýrsky prezident Bašár Asad, ktorý navštívil Moskvu, sa poďakoval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi za vojenskú pomoc, ktorú Rusko poskytuje Sýrii.

Asad nečakane v Moskve. Ďakujeme, povedal Putinovi
Foto: SITA
Popis: Sýrsky prezident Bašár Asad a ruský prezident Vladimír Putin
reklama

Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na prepis rozhovoru oboch štátnikov, uverejnený na internetovej stránke Kremľa. Putin na stretnutí svojho sýrskeho partnera ubezpečil, že Rusko je pripravené pomôcť Sýrii aj s politickým riešením sýrskej krízy, ako aj spolupracovať s ostatnými svetovými veľmocami, ktoré si želajú mierové rozuzlenie tohto zdĺhavého konfliktu.

"Rád by som vyjadril nesmiernu vďaku celému vedeniu Ruskej federácie a ruskému ľudu za pomoc, ktorú poskytujú Sýrii," uviedol podľa prepisu Asad. "Vďaka vám za podporu jednoty a nezávislosti Sýrie. Tie politické kroky, ktoré Ruská federácia od začiatku krízy vykonala, zabránili tomu, aby sa udalosti v Sýrii vyvinuli podľa tragického scenára," uviedol ďalej sýrsky prezident.

Podľa Putina bude pozitívny vývoj na sýrskom bojisku základom pre dlhodobé politické riešenie s účasťou všetkých politických síl a etnických a náboženských skupín. "Sme ochotní pomôcť nielen v priebehu vojenských operácií proti terorizmu, ale aj počas politického procesu. To sa, samozrejme, uskutoční v kontakte s ostatnými svetovými mocnosťami a štátmi v tejto oblasti (Blízkeho východu), kttoré majú záujem na mierovom riešení konfliktu," povedal Putin.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…