Argentínska prokuratúra obvinila bývalého biskupa blízkeho pápežovi Františkovi zo sexuálneho zneužívania študentov

8. 6. 2019 12:15

Argentínska prokuratúra obvinila bývalého biskupa blízkeho pápežovi Františkovi zo sexuálneho zneužívania študentov kňazského seminára. Informovala o tom v piatok tlačová agentúra AP.

Argentínska prokuratúra obvinila bývalého biskupa blízkeho pápežovi Františkovi zo sexuálneho zneužívania študentov
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka.
reklama

Obvinenia voči Gustavovi Zanchettovi oficiálne vzniesla prokurátorka Mónica Viazziová v severoargentínskej provincii Salta. Podľa nej sa dopúšťal "dlhodobého sexuálneho zneužívania s priťažujúcimi okolnosťami".

Gustavo Zanchetta (55) bol v rokoch 2013 - 2017 biskupom v diecéze Orán v provincii Salta. Pred dvoma rokmi sa nečakane vzdal biskupského úradu a pápež František tohto svojho krajana o niekoľko mesiacov nato vymenoval do vysokej funkcie v rámci Svätej Stolice.

František v nedávnom televíznom interview priznal, že emeritného biskupa Zanchettu v súčasnosti súdia vo Vatikáne pre neprimerané sexuálne správanie, napísala AP. Výkon funkcie, ktorú vykonával vo vatikánskej administratíve, mu už v rámci vyšetrovania pozastavili.

Podľa správ katolíckej tlačovej agentúry CNA Vatikán opakovane tvrdil, že o podozreniach voči Zanchettovi sa dozvedel až vlani na jeseň. Podľa zistení niektorých médií však pápež František o nich vedel už v roku 2015, teda dva roky pred tým, než ho povolal na pozíciu vo Vatikáne.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…