Arcibiskup varuje pred „veľkým nahradením“ obyvateľstva vo Francúzsku. Jedného dňa to tu bude všetko naše, myslia si vraj moslimovia

16.7.2017 11:00

Veľká výmena či nahradenie obyvateľstva je vo Francúzsku podľa štrasburského arcibiskupa Luca Ravela realitou súčasnosti. Moslimovia podľa katolíckeho duchovného postupne nahradia obyvateľstvo krajiny galského kohúta a dôvodom má byť vraj migrácia v spojení s vysokou pôrodnosťou moslimských párov.

Arcibiskup varuje pred „veľkým nahradením“ obyvateľstva vo Francúzsku. Jedného dňa to tu bude všetko naše, myslia si vraj moslimovia
Foto: TASR
Popis: Ilustračné foto: modliaci sa moslimovia
Vyjadrenie Luca Ravela prichádza v čase, keď Francúzi veľmi citlivo vnímajú akékoľvek verbálne útoky na moslimskú komunitu. Štrasburský arcibiskup si na popis rastu moslimskej populácie požičal výraz kontroverzného spisovateľa Renauda Camusa, ktorý označuje rýchly rast moslimskej populácie v spojení s neutíchajúcou masovou migráciou za „veľké nahradenie“ obyvateľstva. 
 
Viaceré štúdie z uplynulých rokov ukazujú, že k rýchlemu rastu moslimskej populácie skutočne dochádza, a to nielen vo Francúzsku, ale aj v ďalších západných krajinách. Je to aj tým, že napríklad kresťanov v Európe stále ubúda, miestna populácia starne a vymiera. Práve pred týmto javom varuje arcibiskup Ravel, ktorý je okrem iného aj proti potratom, čo zdôvodňuje tým, že nemôže prijať takúto prax, lebo jednoducho miluje Francúzsko a nechce, aby sa zmenilo. 
 
„Moslimskí veriaci veľmi dobre vedia, že ich pôrodnosť je taká, že to dnes nazývajú veľkým nahradením (obyvateľstva). Povedia vám veľmi pokojne a pozitívne naladení, že jedného dňa to tu bude naše,“ uviedol katolícky duchovný pre francúzsky portál Valeurs Actuelles, na ktorý sa odvolávajú viaceré zahraničné médiá.  

Čísla hovoria jasne

Podľa štatistík think tanku Pew Research z minulého roka žije práve vo Francúzsku 4,7 miliónov moslimov, čo je sedem a pol percenta celkovej populácie. Viac moslimov žije už len v Nemecku, kde túto komunitu tvorí približne o stotisíc ľudí viac ako vo Francúzsku, ale ide len o necelých šesť percent populácie.  
 
Práve pomerne veľa moslimov na celkový počet obyvateľov trápi v spojení s pôrodnosťou a adopciami v západnom svete štrasburského arcibiskupa. Luc Ravel tvrdí, že je to práve pomerne vysoký počet adopcií, ktoré prispievajú k takzvanému veľkému nahradeniu obyvateľstva moslimami. O tejto téme sme v minulosti viac písali TU.
 
Potraty sa podľa duchovného vo Francúzsku nielen tolerujú a praktizujú, ale navyše aj propagujú, čo spolu s úbytkom kresťanov prispieva k „náhrade“ obyvateľstva. „Nemôžem to akceptovať, nie je to len otázka viery, ale ja jednoducho milujem Francúzsko,“ vysvetľuje Ravel. 
 
Štrasburský arcibiskup slúžil v minulosti ako biskup francúzskych ozbrojených síl a pozornosť médií nevzbudil po prvý raz. Keď označil potraty za „zbraň hromadného ničenia“, muselo jeho vyjadrenia korigovať francúzske ministerstvo obrany. 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Schizofrenické, nedomyslené. Úrad vykonával prostredníctvom poradcov. Gašparovič povedal, čo si myslí o Kiskovi

18:00 Schizofrenické, nedomyslené. Úrad vykonával prostredníctvom poradcov. Gašparovič povedal, čo si myslí o Kiskovi

Rozhodnutie Andreja Kisku z rodinných dôvodov nekandidovať v nadchádzajúcich prezidentských voľbách,…