Andrej Babiš prekonal Trumpa. Vážne

23. 10. 2017 11:34

Šéf českého hnutia ANO a majiteľ Agrofertu je podľa nových informácií časopisu Forbes bohatší ako americký prezident Donald Trump. Ešte v marci bol pritom približne o sto miliónov dolárov chudobnejší.

Andrej Babiš prekonal Trumpa. Vážne
Foto: TASR
Popis: Andrej Babiš
reklama

Celková čistá hodnota firiem, pozemkov, obsahov bankových účtov a ďalších (tzv. real net worth) aktív šéfa českého hnutia ANO Andreja Babiša predstavuje podľa aktuálnych informácií časopisu Forbes 4,1 miliardy dolárov. Majetok druhého najbohatšieho Čecha je tak podľa svojho súčasného stavu dokonca vyšší ako súhrnné imanie amerického prezidenta a realitného magnáta Donalda Trumpa. Trumpovo imanie Forbes v súčasnom stave odhaduje na 3,1 miliardy dolárov. Šéf Agrofertu Babiš je tak o jednu miliardu dolárov bohatší.

Pritom ešte tento rok v marci bol podľa rebríčka najbohatších mužov časopisu Forbes o niečo chudobnejší ako Trump, ako informovali české médiá. Jeho majetok v tom čase Forbes odhadoval na 3,4 miliardy dolárov. Imanie Donalda Trumpa vtedy predstavovalo 3,5 miliardy dolárov. Babiš mal tak v tom čase o 100 miliónov dolárov menej.

Donald J. Trump

Donald J. Trump. Zdroj: TASR

Miliardár Andrej Babiš teda počas svojho pôsobenia vo vláde zbohatol. Dôvod, prečo v rebríčku najbohatších mužov preskočil Trumpa, je však aj ten, že americký prezident v uplynulom roku prišiel o časť majetku v dôsledku poklesu newyorského realitného trhu. Podľa denníka Financial Times sa Trump v rebríčku najbohatších mužov prepadol o takmer sto miest, a to na 248. pozíciu. V minulom roku pritom Trump skončil na 156. mieste.

Najbohatším Čechom podľa rebríčka zostáva Petr Kellner, ktorý má podľa svojho profilu v rebríčku časopisu Forbes celkové imanie 14,4 miliardy dolárov.

autor: Jonáš Kříž

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…