Andrej Babiš je dnes najúspešnejší socialista v Európe. Ako jediný chápe, že voliči ľavice nestoja o kultúrne pokrokárstvo, píše komentátorka

12. 2. 2019 0:00

Andrej Babiš je najúspešnejším socialistom Európy. Píše to analytička Lenka Zlámalová na serveri Echo24.cz.

Andrej Babiš je dnes najúspešnejší socialista v Európe. Ako jediný chápe, že voliči ľavice nestoja o kultúrne pokrokárstvo, píše komentátorka
Foto: TASR
Popis: Andrej Babiš

Zlámalová v úvode píše, že to, čo sa zvykne nazývať ľavicou, je aktuálne v celom západnom svete bez šance vyhrať voľby. „Ľavica sa v ťažení za lepšími zajtrajškami stratila svojim voličom. Ponúka im politiku, o ktorú nemajú záujem. A ignoruje ich skutočné záujmy. To je istý recept na volebné porážky. Svojich voličov prenecháva stranám, ktoré sa často mylne opisujú ako pravicové alebo populistické,“ poznamenáva analytička.

„Ľavica takmer všade – od Nemecka cez Spojené štáty po časť našej ČSSD – upla svoje sily a záujem k progresivizmu a otázkam identity. Bojuje kultúrne a ekologistické vojny. Háji bezbrehú a nekontrolovanú migráciu. Sústreďuje sa na politickú korektnosť, otázky práv menšín, gender, transgender, homosexuálne zväzky, diskrimináciu, internacionalizmus. Ale to sú témy, ktoré sú dôležité pre zlomok občanov. To, čo ľavicoví voliči chcú a čo im ľavicové strany v hone za pokrokárstvom neponúkajú, je tradičný socializmus,“ nazdáva sa Zlámalová.

„Nedávny prieskum amerického inštitútu Gallup ukázal, že prudko rastie podiel voličov-demokratov, ktorí sú fanúšikmi socializmu. A ubúda tých, ktorí považujú za lepší spoločenský systém kapitalizmus. To znamená čo najviac voľného trhu, slobody a čo najmenej zásahov štátu do života. Päťdesiatsedem percent voličov-demokratov hodnotí socializmus pozitívne,“ uvádza Zlámalová s tým, že celkovo však v Spojených štátoch prevládajú kapitalistické inštinkty.

„U nás, bohužiaľ, podobne kvalitné generačne hodnotové prieskumy, aké ponúka Američanom Gallup, nemáme. Dá sa však odhadnúť, že socialistické inštinkty, túžba po silnom autoritatívnom štáte zaisťujúcom životnú úroveň, majú skôr staršie generácie. Pre tých robí špičkovú socialistickú politiku s rozdávaním dôchodkov, zvyšovaním sociálnych dávok a zľavami na vlaky Andrej Babiš. Je to v tejto chvíli jeden z vôbec najúspešnejších socialistov v Európe,“ konštatuje Zlámalová. A menuje aj vodkyňu francúzskeho Národného združenia Marine Le Penovú a talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho.

Marine Le Penová a Matteo Salvini

Marine Le Penová a Matteo Salvini  Zdroj: TASR

„Babiš, Le Penová a Salvini sú dnes prední európski socialisti. Zbierajú ľavicových voličov, ktorým lídri utiekli k progresivizmu. Väčšina ľavicových voličov chce tradičný socializmus, nie pokrokárstvo,“ uzavrela.

Pôvodný text nájdete na webe Echo24.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A utečenci...

8:59 Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A utečenci...

Líder českého hnutia SPD Tomio Okamura a poslanec za toto hnutie Radim Fiala sa na svojich facebooko…