Analytik Jakub Janda: Babiš bol vydierateľný Ruskom

22. 11. 2018 10:15

Situáciou okolo českého premiéra Andreja Babiša a jeho syna, ktorý v reportáži Seznamu uviedol, že bol unesený na Krym, a o ktorého chorobe sa následne rozpútali špekulácie, sa zaoberala aj relácia 168 hodin na ČT1. Tá bola natočená pred odvysielaním vyhlásenia matky Andreja Babiša juniora Beatrice a pred návštevou premiéra Babiša u jeho syna.

Analytik Jakub Janda: Babiš bol vydierateľný Ruskom
Foto: Hans Štembera
Popis: Jakub Janda, aktivista z lobistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Predseda vlády Andrej Babiš síce problém v ceste svojho syna na Krym nevidí, ale sú takí, ktorí sa v tejto súvislosti obávajú o bezpečnosť Českej republiky.

„Premiér, minimálne v tom čase, rozhodne bol vydierateľný Ruskom,“ poznamenal v relácii zástupca lobistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. Ten sa vyjadril aj k informácii, že Babiš junior zostával na Ukrajine so svojou priateľkou, s ktorou sa tam zoznámil. Podľa jeho slov sú ruské spravodajské služby známe tým, čo sa nazýva „honey trap“.

„To znamená povedzme taká ,medová pasca‘. To znamená, že sa nájde žena, ktorá sa môže dostať do blízkeho spojenia alebo do blízkeho vzťahu s konkrétnou osobou, nadviazať s ňou vzťah, buď získavať konkrétne informácie, alebo potom dajme tomu emocionálne vydierať, keď je to potrebné,“ opisoval Janda svoje obavy.

Zdroj: Facebook/Jakub Janda

Ako uvádza redakcia Českej televízie, Krym starostlivo monitoruje ruská spravodajská služba FSB, ktorá si nemohla Babiša juniora nevšimnúť. „Je úplne, povedala by som, vylúčené, aby im unikol človek, ktorý sa volá rovnako ako český premiér. Iste bol pod neustálym dohľadom. O tom som plne presvedčená,“ poznamenala potom novinárka Petra Procházková.

Reláciu 168 hodin nájdete na webe ČT.

autor: vef

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sulík: Musíme byť medzi prvými, ktorí dokážu využiť peniaze z EÚ na boj s následkami pandémie

21:55 Sulík: Musíme byť medzi prvými, ktorí dokážu využiť peniaze z EÚ na boj s následkami pandémie

Slovensko musí byť medzi prvými krajinami, ktoré dokážu využiť prostriedky vyčlenené Európskou úniou…