Americký podnikateľ varuje: EÚ umiera, bráňte si svoju kultúru

8. 6. 2019 7:00

Šéfredaktora Lidových novín Istvána Léka zaujal rozhovor s jedným z veľkých darcov Republikánskej strany v USA Kennethom Abramowitzom. Vo svojich 68 rokoch varoval verejnosť, že západný spôsob života je ohrozený. Ohrozujú ho vraj komunisti, ktorí by radi kontrolovali celú spoločnosť, ale aj radikálni islamisti. Tretie riziko údajne predstavuje globalizácia a s ňou spojená Európska únia.

Americký podnikateľ varuje: EÚ umiera, bráňte si svoju kultúru
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia: Americké vlajky
reklama

Kenneth Abramowitz v rozhovore pre server neokohn.hu tvrdí, že Západ je ohrozený, a to hneď zo štyroch smerov. Z červeného smeru ho vraj ohrozujú komunisti, ktorí by radi ovládali a kontrolovali celú spoločnosť a potlačili tak slobodu jedinca.

Druhé ohrozenie Západu vraj prichádza zo zeleného smeru. Abramowitz tým však nemyslí činnosť ekologických aktivistov. Naráža na islamských radikálov, ktorí sa podľa jeho názoru pokúšajú západnú spoločnosť premeniť. Ak sa zelený a červený prúd spoja, bude vraj so Západom naozaj zle. Isté náznaky ich zbližovania už Abramowitz vníma.

Tretím problémom, ktorý môže oslabiť Západ, je podľa donátora republikánov globalizácia a organizácie ako EÚ, ktoré prehliadajú záujmy národných štátov. „Abramowitz považuje Európsku úniu za umierajúcu organizáciu, pretože svojim občanom vraj nie je schopná zaistiť fyzickú ochranu, nevykazuje výrazný ekonomický rast a nedokáže ochrániť ani vlastnú kultúru,“ napísal Léko v piatkovom vydaní Lidových novín.

Abramowitzovi sa však zdá, že východná časť EÚ je predsa len o niečo odolnejšia, svoju kultúru si viac bráni. Predpokladá preto, že postupom času sa nemalá časť obyvateľov Západu presťahuje do tejto časti sveta.

Štvrté riziko predstavuje izolacionizmus a presvedčenie niektorých občanov, že sa majú starať len a len o svoju záhradku a všetko ostatné vrátane diania vo svete sa ich netýka.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…