Americké bombardovanie Kórey? Hrozia kataklizmatické dôsledky, varuje veľvyslanec

27. 4. 2017 13:01

Napätie na Kórejskom polostrove sa stupňuje aj pre očakávaný test, ktorý podľa spravodajských informácií západných mocností chystá Pchjongjang. Podľa bývalého amerického senátora Maxa Baucusa, ktorý bol americkým veľvyslancom v Číne za vlády Baracka Obamu, sa môže politika súčasného šéfa Bieleho domu obrátiť nielen proti USA, ale aj proti celému svetu.

Americké bombardovanie Kórey? Hrozia kataklizmatické dôsledky, varuje veľvyslanec
Foto: ReproFoto: youtube/조선의 오늘
Popis: Propagandistický plagát
reklama
Max Baucus varuje pred prípadným raketovým útokom, ktorý by Spojené štáty mohli viesť proti režimu v KĽDR. Takýto krok administratívy Donalda Trumpa by mal podľa niekdajšieho amerického ambasádora v Pekingu „absolútne kataklizmatické, katastrofálne dôsledky“. 
 
Podľa Baucusa je v tomto smere nebezpečná samotná povaha súčasného prezidenta Spojených štátov. „Koniec koncov prezident Trump nariadil úder v Sýrii a je to ten typ machrujúceho chlapíka, čo nás všetkých trochu znervózňuje,“ uviedol bývalý veľvyslanec v relácii rozhlasovej stanice BBC Radio 4. 
 
Ostrieľaný diplomat vyjadril nádej, že Trumpovi poradcovia ho dostatočne varujú pred dôsledkami prípadného raketového útoku proti severokórejskému režimu. „Som si istý, že Pentagón a ministerstvo zahraničných vecí, a všetci poradcovia (Trumpovi) vysvetlili, že raketový útok zo strany USA by momentálne mal absolútne kataklizmatické, katastrofálne dôsledky, a myslím si, že je dosť múdry na to, aby niečo také nechcel počas svojho (funkčného) obdobia,“ povedal Baucus. 
 
KĽDR podnikla v krátkom čase päť cvičení zameraných na delostrelectvo. Spojené štáty vyslali pre prípad núdze k brehom Juhokórejskej republiky ponorku, ktorá má na palube riadené rakety schopné zasiahnuť ciele aj hlboko vo vnútrozemí. Plavidlo, ktoré je akousi „poistkou“ pred prípadnou agresiou Severu, priplávalo k brehom Kórejského polostrova v utorok. 
 
Celý text v angličtine nájdete TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Trnka sa dnes postaví pred disciplinárku generálnej prokuratúry

7:50 VIDEO Trnka sa dnes postaví pred disciplinárku generálnej prokuratúry

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka sa v utorok (2. 6.) postaví pred disciplinárnu komisiu G…