Alkohol vám nepredám, som moslimka, povedala predavačka zákazníkovi

2. 1. 2017 8:40

Server britského denníka Daily Express priniesol príbeh Brita, ktorý si chcel v Tescu kúpiť na Silvestra nejaký alkohol. Neskončil však celkom dobre, lebo sa postavil do radu pri pokladni, kde sedela predavačka moslimského vyznania - a tá mu alkohol odmietla predať.

Alkohol vám nepredám, som moslimka, povedala predavačka zákazníkovi
Foto: TASR
Popis: Tesco
Tridsaťpäťročný Lee Saunders sa nestačil čudovať. Vyrazil do Tesca v juhoanglickom Felthame, aby kúpil ešte nejaký darček pre svojho syna na Vianoce a pre seba ružové víno. Keď si vybral tovar podľa svojich predstáv, postavil sa do radu a čakal.
 
Lenže... Keď sa chystal zaplatiť 55 libier, predavačka mu oznámila, že ho nemôže obslúžiť, lebo má v košíku alkohol a ona je moslimka, takže mu ho nepredá. Viera jej to zakazuje. Požiadala ho, aby sa postavil do iného radu.
 
Lee Saunders podal na predavačku sťažnosť.
 
Ak sa niekto uchádza o miesto, mal by byť schopný vykonávať všetku prácu, ktorá k tomuto miestu patrí," je presvedčený Brit. Posťažoval sa tiež, že sa nikde v predajni nedočítal, že mu práve táto predavačka alkohol nepredá.
 
Celý článok v angličtine TU
 
Vedenie predajne Tesco sa pánovi Saundersovi ospravedlnilo. Nabudúce by sa vraj nič také opakovať nemalo, a to predovšetkým preto, že v uvedenej predajni sa veľa alkoholu nepredáva.
 
A ak by sa situácia predsa len mala opakovať, moslimská predavačka požiada nejakú kolegyňu, aby zákazníkovi alkohol predala, aby nemusel prechádzať z radu do radu.
 
Na svoju vieru žena zamestnávateľa upozornila, keď ju prijímal a Tesco vo Felthame vzalo túto skutočnosť na vedomie. Pán Saunders neskôr uznal, že všetka vina nebola len na strane predavačky.
 
"Viniť len ju, by nebolo fér," povedal.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp

Ďalšie články z rubriky

Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

0:05 Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

Záznam rokovania z europarlamentu o vlajočkách, ktoré predseda zakázal, vzbudil ohlas. Predsedajúca …