Aký je rozdiel v základnom plate medzi Bratislavským a Žilinským krajom?

9.5.2019 15:30

Základný plat zamestnanca v Bratislavskom kraji je o 22 % vyšší ako plat zamestnanca v Žilinskom kraji. Podľa mzdového porovnávača Platy.sk je základný plat v Bratislavskom kraji 1400 eur a v Žilinskom kraji 1109 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Profesia Nikola Richterová.

Aký je rozdiel v základnom plate medzi Bratislavským a Žilinským krajom?
Foto: TASR
Popis: Eurá. Ilustračná fotografia.

Doplnila, že v Žilinskom kraji majú najvyššie mzdy zamestnanci na manažérskych pozíciách. "Mimo manažmentu je však najlepšie plateným zamestnancom IT architekt, jeho priemerný základný plat predstavuje 2596 eur v hrubom.

Na druhom mieste skončil advokát s priemerným platom 2170 eur v hrubom. Trojicu najlepšie platených zamestnancov uzatvára špecialista stratégie siete, ktorý zarába v priemere 2133 eur v hrubom," uviedla Richterová.

O novinky na trhu práce v Žilinskom kraji je podľa nej stále záujem, preto sa 15. mája uskutoční už druhýkrát podujatie Profesia days. "Premiérový ročník prilákal v Žiline 5000 ľudí. Ide o nevšedné veľtrhy práce, ktoré by sa dali charakterizovať skôr ako festivaly.

Pre záujemcov tu nie sú dostupné iba stánky so zamestnávateľmi, ale aj vzdelávanie, zábavné aktivity a inšpiratívne prednášky. Podujatie preto nie je vhodné iba pre nezamestnaných, ale rovnako aj pre študentov či ľudí, ktorí dnes už prácu majú," dodala Richterová.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

12:47 Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a premiéra Pet…