Aktivistu z Pussy Riot, ktorý má príznaky otravy, budú liečiť v Nemecku

16. 9. 2018 8:00

Aktivista a manžel jednej z členiek ruskej punkrockovej kapely Pussy Riot, ktorého tento týždeň hospitalizovali v Moskve pre možnú otravu, sa podrobí ďalšej liečbe v Nemecku. O prevoze Piotra Verzilova do Berlína informovala v sobotu tlačovú agentúru AP Marija Aľochinová, ďalšia z členiek tejto formácie, pričom neposkytla žiadne podrobnosti.

Aktivistu z Pussy Riot, ktorý má príznaky otravy, budú liečiť v Nemecku
Foto: TASR
Popis: Členky Pussy Riot

Verzilov, známy ako neoficiálny hovorca skupiny Pussy Riot, sa nachádza od utorka na oddelení intenzívnej starostlivosti jednej z moskovských nemocníc. Jeho stav bol označený za vážny, podľa vyjadrenia Aľochinovej z piatka však medzičasom opäť nadobudol vedomie.

Nezávislý spravodajský portál Meduza citoval inú Verzilovovu spoluaktivistku z Pussy Riot, Veroniku Nikulšinovú, podľa ktorej liečbu mimo Ruska navrhol lekár z nešpecifikovanej berlínskej kliniky. Údajne pritom ide o priateľa Verzilovovho otca.

Nikulšinová predtým uviedla, že Verzilova hospitalizovali, keď začal strácať zrak a schopnosť rozprávať. Aľochinová zase vyjadrila predpoklad, že bol otrávený z politických dôvodov.

Verzilova, Nikulšinovú a ďalšie dve členky ruského zoskupenia Pussy Riot - Oľgu Kuračjovovú a Oľgu Pachtusovovú - odsúdili v polovici júla na 15-dňové väzenie za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve. Podľa súdu porušili pravidlá platné pre divákov na športových podujatiach a zneužili policajné uniformy, v ktorých vbehli na ihrisko počas finálového zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom. Samotní aktivisti uviedli, že takýmto spôsobom len chceli protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

0:05 Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

Výbor Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) vylúčil Ruskú federáciu z účasti na svetových šampioná…