Ako si užíva guvernér Národnej banky Slovenska? O tomto môžete len snívať

21. 2. 2017 14:07

Neobmedzený finančný limit na akýkoľvek hotel v každom kúte sveta. Letenky prvej triedy. Aj takto si môže užívať guvernér Národnej banky Slovenska. A to nie je všetko.

Ako si užíva guvernér Národnej banky Slovenska? O tomto môžete len snívať
Foto: TASR
Popis: Guvernér Národnej banky Slovenska Jozef Makúch
reklama

Podľa zistení denníka Plus JEDEN DEŇ si guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Jozef Makúch užíva nadštandardný luxus. Vyplýva to z pracovného predpisu, ktorý podpísal Makúch v decembri v roku 2014.

Na pracovné cesty lieta výhradne iba I. triedou, čo je až trikrát viac ako bežná letenka, pričom služobné cesty si schvaľuje sám. Okrem toho má nárok aj na exkluzívne ubytovanie. To znamená, že v celom svete má neobmedzený finančný limit na akýkoľvek hotel.

Zamestnanci NBS však majú finančné limity a v európskych krajinách nesmú prekročiť 170 eur na noc v hoteli. Neobmedzený limit tak má iba guvernér Makúch a jeho viceguvernér Ján Tóth.

Makúch má okrem leteniek a ubytovania navyše aj nárok na zvýšenie stravného a vreckového (tzv. diéty) a to o 150 percent, pričom zamestnancom prislúcha iba o 10 percent viac.

Hovorkyňa NBS Martina Solčányiová povedala pre denník, že „zahraničné pracovné cesty guvernéra a viceguvernéra sú upravované tak, aby bola zabezpečená flexibilita vzhľadom na operatívne zmeny v ich programoch“.

Keďže je funkcia guvernéra NBS verejnou funkciou, tak správanie Makúcha bude musieť posúdiť parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, pričom podnet na takéto konanie mal dostať už aj predseda výboru Martin Poliačik zo SaS.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koronavírus v USA. Mrazivé. Po meste sú dočasné márnice. Nezamestnanosť raketovo stúpla...

23:59 Koronavírus v USA. Mrazivé. Po meste sú dočasné márnice. Nezamestnanosť raketovo stúpla...

USA sú najviac postihnutou krajinou, ktorú zasiahla pandémia koronavírusu. Celkovo je v štáte po…