Ak to Sulík spravil, nech sa hanbí, ak nie, je mi ľúto, že Kočner o ňom klamal. Žily mi to netrhá, hovorí Matovič o údajnom trestnom stíhaní

22.10.2018 16:00

Je pravda, že Sulík vybavoval u Kočnera trestné oznámenie na Igora Matoviča? Kočner mi vtedy povedal, že Sulík loboval u generálneho prokurátora Trnku, aby bolo začaté trestné stíhanie voči mojej osobe, potvrdzuje šéf OĽaNO a pokračuje, pravdepodobne to bola pravdivá informácia. Dokážem to však prekusnúť, dodáva. Je to úplná hlúposť, popiera Sulík a obviňuje Kočnera.

Ak to Sulík spravil, nech sa hanbí, ak nie, je mi ľúto, že Kočner o ňom klamal. Žily mi to netrhá, hovorí Matovič o údajnom trestnom stíhaní
Foto: TASR
Popis: Líder OĽaNO Igor Matovič

V nedeľnej televíznej debate Na telo sa stretol líder Obyčajných ľudí Igor Matovič s poslancom Smeru-SD Erikom Tomášom. Reč prišla aj na Mariana Kočnera a Matovič sa ostro pustil do predstaviteľov Smeru pre ich napojenia na dnes už uväzneného podnikateľa. 

Tomáš však súperovi neostal nič dlžný a pripomenul lídrovi OĽaNO, že aj on sa s Kočnerom ešte v roku 2011 stretol, rovnako ako jeho najbližší opozičný partner Richard Sulík. Rozbehnutý Tomáš spomenul aj informáciu, že Sulík mal vtedy u Kočnera lobovať, aby vybavil trestné oznámenie na Matoviča

Matovič potvrdil, že s touto informáciou bol oboznámený, lebo mu to prezradil sám Kočner. „Vtedy mi Kočner povedal, že Richard Sulík si vybavoval u Trnku, u jeho kamaráta, aby ma trestne stíhali za voľbu generálneho prokurátora,“ opísal vtedajšie udalosti. 

Podnikateľ Marian Kočner je dnes väzobne stíhaný pre ekonomickú trestnú činnosť. Zdroj: TASR

Sulíkova zlosť

Parlamentné Listy oslovili šéfa Obyčajných ľudí a spýtali sa, čím si vysvetľoval takéto konanie zo strany svojho dnes najsilnejšieho opozičného partnera Sulíka. „Zrejme v ňom bola nejaká zlosť a chcel, aby ma vyhodili z parlamentu. Predpokladám, že za tým mohlo byť niečo takéto,“ priblížil Matovič.

„Kočner mi vtedy povedal, že Sulík loboval u generálneho prokurátora Trnku, aby bolo začaté trestné stíhanie voči mojej osobe. A na základe toho, aby ma mohli vyhodiť z parlamentu,“ spresnil. 

Matovič však jedným dychom dodáva, že to už prebolelo. „Sulíka poznám a myslím si, že aj to, že mu dokážem odpustiť, hovorí o tom, že mi naozaj ide o vyšší princíp. Takéto trápne výstrelky svojich partnerov dokážem prekusnúť,“ reagoval. 

Líder OĽaNO Igor Matovič Zdroj: TASR

Pravda či nie?

Či sa informácia, ktorú vtedy od Kočnera dostal, zakladala na pravde, Matovič dodnes s určitosťou nevie. „V tom čase o tom hovorili aj iní. Možno to mali tiež od Kočnera, možno z iných zdrojov. Ale rozprávalo sa vtedy o tom, že sa takáto vec udiala. Na základe toho, ako neskôr vyšlo najavo, že Kočner s Trnkom sú jedna ruka, javila sa mi tá informácia pravdepodobne pravdivá,“ hovorí. 

„Ak by to pravda nebola, tak by to Rišo (Sulík – poz. red.) dementoval už vtedy pred x rokmi. Nedementoval to, takže predpokladám, že to pravda bola,“ uzavrel polemiku o pravdivosti Kočnerových informácií. 

Priamo so Sulíkom o tom podľa vlastných slov však nikdy nehovoril ani to nijako neriešil, lebo to nepovažoval za dôležité. „Ak to Sulík spravil, nech sa hanbí, ak to nespravil, je mi ľúto, že Kočner o ňom klamal. Ale mne to žily netrhá. Dokážem sa nad také niečo povzniesť, aj keby to bola pravda,“ zhrnul. 

Šéf SaS Richard Sulík Autor: Dominik Foldes

Prekvapený Sulík

Richard Sulík v pondelok pre Parlamentné Listy uviedol, že o tom, ako si mal vybavovať trestné stíhanie na Matoviča, počuje po prvý raz. „To je úplná blbosť,“ reagoval. 

Predseda SaS zároveň nevie, prečo by Kočner niečo také hovoril Matovičovi. „Možno nás chcel rozoštvať. Rozhodne sa mi však nechce hrabať v skoro desaťročných klebetách a klamstvách. Dokonca si myslím, že keby to tak naozaj bolo, tak by mi to Igor (Matovič – pozn. red.) za tých osem rokov azda niekedy spomenul. Neviem, prečo to teraz povedal. Je to každopádne klamstvo,“ dodal Richard Sulík.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Dominik Földes
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

FOTO Bosovia s Ruskom opäť pred súdom: Černák priznal vinu

10:25 FOTO Bosovia s Ruskom opäť pred súdom: Černák priznal vinu

AKTUALIZUJEME Odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák vo štvrtok pred senátom Okresného súdu Bra…