ANKETA Koho by ste chceli za nového bratislavského župana?

7. 9. 2017 6:50

ANKETA Voľby do vyšších územných celkov (VÚC) sa nezadržateľne blížia. Kto by mal byť podľa vás novým bratislavským županom? Vyberať budeme môcť zatiaľ z tejto desiatky.

ANKETA Koho by ste chceli za nového bratislavského župana?
Foto: pixabay.com
Popis: Ilustračná foto.

Už o necelé dva mesiace, 4. novembra si budeme vyberať nových županov. Mali by sme teda začať pomaly rozmýšľať, komu odovzdáme v nadchádzajúcich voľbách svoj hlas. 

Po novom už nebudeme voliť predsedov krajov v dvoch kolách, ale iba v jednom. Za predsedu bude zvolený ten kandidát, ktorý získa najviac platných hlasov.

V Bratislavskom kraji oficiálne potvrdili svoju účasť v boji o post predsedu samosprávneho kraja doposiaľ už desiati kandidáti.

Medzi prvými ohlásil kandidatúru vicestarosta Jaroviec Jozef Uhler, ktorý pôsobí v komunálnej politike už šiesty rok a je zároveň predsedom bratislavskej mestskej Komisie dopravy a informačných systémov. Uhler bude kandidovať ako nezávislý.

O Bratislavský kraj opäť zabojuje aj súčasný župan Pavol Frešo. Ak by zvíťazil, získal by županskú stoličku už po tretíkrát v rade. Záujem o ňu má aj bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik, ktorý síce v minulosti kandidoval na primátora s podporou Smeru, no do nadchádzajúcich VÚC plánuje ísť ako nezávislý.

Ako spoločný kandidát opozičných strán SaS, OĽaNO a KDH sa v boji o VÚC postaví aj dlhoročný poslanec NR SR Juraj Droba. Spomedzi známych tvárí z televíznej obrazovky sa medzi potvrdenými kandidátmi objavil exmoderátor a politik Daniel Krajcer, ale aj spevák a podnikateľ Martin Jakubec. 

Ďalším potvrdeným kandidátom je súčasný starosta bratislavskej časti Nové Mesto a občiansky aktivista Rudolf Kusý. Nie je pritom jediným starostom, ktorý mieri do župy. Rovnaké ambície má aj súčasný starosta mestskej časti Vajnory Ján Mrva. O priazeň voličov sa budú uchádzať aj mimoparlamentný politik, novinár a publicista Rastislav Blaško či Ľubomír Huďo s podporou ĽS NS.

Táto desiatka však ešte nemusí byť finálna zostava kandidátov na bratislavského župana. Oficiálny zoznam kandidátov sa uzatvorí o polnoci 5. 9. 2017. 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: df
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil za komunistov. A generál buchol po stole

0:03 Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil za komunistov. A generál buchol po stole

Server Echo24.cz si posvietil na komunistickú minulosť generála Petra Pavla. Ukazuje sa vraj, že Pav…