AKTUALIZOVANÉ Irán zadržal v Perzskom zálive tanker, mal pašovať ropu

4.8.2019 12:36

Iránske námorné sily zadržali v Perzskom zálive "zahraničný tanker", ktorý pašoval palivo, informovala v nedeľu agentúra AFP s odvolaním sa na miestne štátne médiá.

AKTUALIZOVANÉ Irán zadržal v Perzskom zálive tanker, mal pašovať ropu
Foto: TASR
Popis: Námorné sily iránskych revolučných gárd zadržali v Perzskom zálive zahraničný tanker pašujúci ropu do arabských štátov

Iránska štátna televízia a polooficiálna tlačová agentúra Fars uviedli, že revolučné gardy zadržali aj sedem členov posádky tankera. Tieto médiá však neposkytli podrobnosti o plavidle ani o štátnej príslušnosti zadržaných.

"Toto zahraničné plavidlo prijalo palivo od iných lodí a prepravovalo ho do arabských štátov Perzského zálivu," citovala agentúra Fars generála Ramazana Šarífa z revolučných gárd.

Napätie v regióne Perzského zálivu sa vyostrilo po tom, ako britské vojenské námorníctvo začiatkom júla asistovalo pri zadržaní iránskeho tankera pri Gibraltári. Londýn vyjadril presvedčenie, že toto plavidlo prepravovalo ropu do Sýrie a porušovalo tak sankcie EÚ.

Irán v zrejmej odvete zadržal tankery plaviace sa pod britskou a panamskou vlajkou v Hormuzskom prielive, kadiaľ prechádza strategicky významná dopravná trasa. Británia v pondelok v tejto súvislosti oznámila, že chce v Perzskom zálive zriadiť námorné ochranné sily pod vedením Európy.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Definitíva v kauze: V nočnej Bratislave zabil cudzinca, vo väzení bude dlhšie

13:59 Definitíva v kauze: V nočnej Bratislave zabil cudzinca, vo väzení bude dlhšie

Juraj Hossu si za zabitie Filipínca Henryho Acordu odpyká deväťročný nepodmienečný trest odňatia slo…