AKTUALITA: Strelec sa priznal. Marček povedal, že je vinný z vraždy Kuciaka a Kušnírovej

13. 1. 2020 11:33

AKTUALIZOVANÉ Špecializovaný trestný súd v Pezinku prijal vyhlásenie o vine Miroslava M., ktorý sa priznal k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ako aj k vražde podnikateľa Petra Molnára.

AKTUALITA: Strelec sa priznal. Marček povedal, že je vinný z vraždy Kuciaka a Kušnírovej
Foto: TASR
Popis: Na snímke polícia odvádza Miroslava Marčeka zo súdu.
reklama

V súvislosti s jeho vyhlásením prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiada upustenie od dokazovania vo vzťahu k preukázaniu jeho viny. S tým súhlasia aj splnomocnenci poškodených. Miroslav M. však má vypovedať, aby usvedčil svojho komplica Tomáša Sz.

Podľa obžaloby zavraždil Miroslav M. Kuciaka na objednávku Zoltána Andruskóa, ktorý sprostredkovával tento čin pre Alenu Zs. Tá tak mala urobiť na objednávku Mariana K. z dôvodu pomsty za Kuciakove články o ekonomickej trestnej činnosti Mariana K. Martinu Kušnírovú sa rozhodol zastreliť, pretože bola v čase spáchania skutku doma, čím chcel Miroslav M. odstrániť svedka.

Pôvodne pracovali vyšetrovatelia s verziou, že bol strelcom bratranec Miroslava M. Tomáš Sz. Prokuratúra ho však napokon označuje za vodiča. Svoju vinu naďalej odmieta.

Miroslav M. sa priznal aj k vražde podnikateľa Petra Molnára. Zavraždiť ho mal spolu s Tomášom Sz. v decembri 2016 z dôvodu, že ho chcel olúpiť. Podľa zdôvodnenia obžaloby si Miroslav M. myslel, že sa nachádza v dome Molnára vyšší objem hotovosti. Molnára zabili, pretože nevedeli obísť alarm, a tak sa ho rozhodli olúpiť doma. Jeho vražda mala byť odstránením svedka, ktorý navyše poznal Tomáša Sz.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Najdrahšiu volebnú kampaň mal Smer-SD, nasleduje Kiskova Za ľudí

10:40 Najdrahšiu volebnú kampaň mal Smer-SD, nasleduje Kiskova Za ľudí

Najviac peňazí na volebnú kampaň pred februárovými parlamentnými voľbami minul Smer-SD. Zaplatil za …