A je to tu! Zeman sa stretne s Babišom a poverí ho zostavením vlády

22. 10. 2017 16:40

Český prezident Miloš Zeman sa v pondelok stretne s predsedom víťaznej strany vo voľbách do Poslaneckej snemovne parlamentu ČR Andrejom Babišom a poverí ho zostavením vlády. Prvé povolebné stretnutie Zemana s Babišom sa uskutoční na sídle v Lánoch, povedal v nedeľu Zeman v rozhovore zverejnenom na Blesk.cz.

A je to tu! Zeman sa stretne s Babišom a poverí ho zostavením vlády
Foto: TASR
Popis: Český prezident Miloš Zeman
reklama

Zeman by podľa vlastných slov zmenil názor iba v prípade, pokiaľ by Babiš o premiérsky post nemal záujem. "Chcem dosiahnuť to, aby keď menujem premiéra - a tým bude Andrej Babiš -, aby bola vysoká pravdepodobnosť, že tento premiér uspeje pri vyslovení dôvery," vysvetlil Zeman s tým, že v povolebných vyjednávaniach chce pomôcť, aby vznikla stabilná vláda.

"Nebolo by zlé byť ako Trump, nebolo by zlé byť ako Berlusconi, myslím si, že Babiš je trochu iný žáner. Nie je to populista, nie je to pragmatik. Vo väčšine názorov s ním súhlasím," pokračovala hlava štátu.

Zeman sa domnieva, že rozhodujúcim faktorom pre úspech alebo neúspech akejkoľvek politickej strany či hnutia je osobnosť jeho predsedu. Ako príklad uviedol Zeman "tri výrazné osobnosti". "Po prvé Andrej Babiš, po druhé s odstupom Tomio Okamura a s ním Ivan Bartoš s Pirátmi." Podľa Zemana si je treba týchto ľudí vážiť, pretože priviedli svoje strany k relatívnemu úspechu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…