Na medzinárodnom cvičení na Lešti sa zúčastní takmer 1500 vojakov

5. 8. 2018 16:00

Ozbrojené sily SR sa pripravujú na najväčšie tohtoročné medzinárodné cvičenie Slovak Shield 2018, ktorého sa v septembri zúčastní takmer 1500 slovenských vojakov a príslušníkov zahraničných ozbrojených síl.

 Na medzinárodnom cvičení na Lešti sa zúčastní takmer 1500 vojakov
Foto: TASR
Popis: Peter Gajdoš
reklama

"Okrem našich preverí pripravenosť vojakov štátov Vyšehradskej skupiny, príslušníkov Národnej gardy štátu Indiana a Pozemných síl USA v Európe," priblížila hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

Cieľom Slovak Shield 2018, jedného z najvýznamnejších vojenských cvičení v stredoeurópskom priestore, je príprava na aktuálne bezpečnostné hrozby. "Séria cvičení sa uskutoční od 14. do 28. septembra 2018 a bude zameraná na precvičenie takticko-operačných spôsobilostí a schopností na všetkých úrovniach velenia a riadenia, výcvik veliteľstva a štábu 2. mechanizovanej brigády, prípravu a výcvik veliteľstva operačného zoskupenia, ako aj na prípravu a výcvik veliteľstva vzdušného komponentu," spresnila hovorkyňa rezortu obrany.

Miestom medzinárodného cvičenia budú priestory Centra výcviku Lešť i simulačné centrum Akadémie Ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Vojaci využijú aj ďalšie výcvikové zariadenia zúčastnených útvarov ozbrojených síl na celom území Slovenskej republiky. Slovensko bude zahraničných partnerov na tomto cvičení hostiť už po štvrtýkrát.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pellegriniho výzva Matovičovi: Treba zrušiť núdzový stav. Brzdí ekonomiku

15:49 VIDEO Pellegriniho výzva Matovičovi: Treba zrušiť núdzový stav. Brzdí ekonomiku

Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD) vyzval premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby zrušil…