´Bomba darček ´ pre Sulíka, Rajtár ako ´ovečka´: Takto pokračuje Kočnerova Threema

18. 8. 2019 14:01

Marian Kočner mal sledovať predsedu SaS Richarda Sulíka. Keď liberál oslavoval päťdesiatku, chcel ho vraj pristihnúť s kokaínom.

´Bomba darček ´ pre Sulíka, Rajtár ako ´ovečka´: Takto pokračuje Kočnerova Threema
Foto: TASR
Popis: Na archívnej snímke z 28. februára 2012 Marian Kočner počas tlačovky na projekcii ukazuje miesto stretnutia v jeho byte s predsedom SaS Richardom Sulíkom 28. februára 2012 v Bratislave.

V Kočnerovej údajnej komunikácii sa malo objaviť nielen meno Sulíka, ale aj Jozefa Rajtára, upozornil dnes portál aktuality.sk. Alene Zsuzsovej mal podnikateľ poslať ešte 27. januára 2018 správu, že „Riško dnes oslavuje 50-tku“.

Zsuzsová v reakcii navrhla poslať Sulíkovi "nejaký bomba darček". A čo na to Kočner? Ten regoval, že na šéfa sasky už poslal sledovací tím.

Podľa tohto by mohla sedieť výpoveď Petra Tótha, ktorý bol Kočnerovým špiónom, sledoval mnohých slovenských novinárov vrátane zavraždeného Jána Kuciaka. Tóth uviedol, že monitoroval aj Sulíka práve na oslave jeho narodením, lebo očakával, že v slávnostnom menu nebude chýbať koakín.

Sulík: Kokaín som nikdy neskúšal

Sulík to komentuje takto: „Prekvapilo ma to predovšetkým z dvoch dôvodov. Tým prvým je, že očakávali, že sa na rodinnej oslave, kde boli 2-ročné deti aj 70-roční strýkovia, budú užívať drogy. A druhým je neinformovanosť Mariana Kočnera a Petra Tótha. Ja som totiž kokaín nikdy neskúšal.“ 

V Threeme sa malo objaviť aj meno Jozefa Rajtára, ktorého chcela Zsuzsová doplniť na pripravovaný Zoznam ovečiek – teda zoznam ľudí, ktorí Kočnerovi znepríjemňujú život a ktorých by mohol mať záujem kompromitovať, informuje ďalej portál aktuality.sk.

Vlani 21. apríla mal Kočner Zsuzsovej o Rajtárovi napísať: „Kua. A vieš, že som na neho zabudol... Hneď ho doplním. Len niekde potrebujem na neho splašiť mail a telefón. To by si mohla ty skúsiť.“ 

A Zsuzsová? Tá mala reagovať takto: „Do p..e. On ide po tebe jak po údenom, ešte aj kričí, že ho chceš zabiť a ty na neho zabudneš?! Chudák, keby to tak vedel, že ho máš až tak fpi.i, že aj zabúdaš, že existuje.“

Kočner podľa údajných správ chcel dosiahnuť, aby Rajtár skončil za mrežami za jeho vydieranie.

Rajtár pre portál aktuality.sk uviedol, že ho Kočnerov záujem o jeho osobu neprekvapil.

„Od začiatku som rátal s tým, že budem sledovaný a odpočúvaný. Keď sa o tom rozprávalo v máji 2018, tam som nepobadal žiadne zmeny,“ vysvetlil Rajtár.

Autor: Redakcia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …