Vynaliezaví migranti. Aj pre Američanov sú čoraz väčším problémom

1.11.2016 14:24

Cez južnú hranicu s Mexikom prichádzajú do USA nielen státisíce nelegálnych migrantov z krajín Latinskej Ameriky, ale aj čoraz viac ľudí z iných častí sveta vrátane Európy. Oznámila to dnes agentúra AP s odvolaním sa na najnovšie údaje amerického ministerstva pre vnútornú bezpečnosť.

Vynaliezaví migranti. Aj pre Američanov sú čoraz väčším problémom
Foto: TASR
Popis: utečenci

Od októbra 2015 do konca augusta 2016 na americko-mexických hraniciach zadržali viac ako 8000 migrantov z Indie, Číny, Rumunska, Bangladéšu či Nepálu. V absolútnych číslach ide síce len o zlomok z celkového počtu osôb zatknutých kvôli pokusu o nelegálne prekročenie južnej hranice USA, ktorých bolo v danom období vyše 408.000.

Nové čísla však podľa AP poukazujú na to, že sa touto "obchádzkou" cez Latinskú Ameriku pokúša dostať do Spojených štátov čoraz viac migrantov aj z iných častí sveta, predovšetkým z južnej či juhovýchodnej Ázie. Časť z nich sa loďou dopraví do niektorej z krajín Južnej Ameriky, odkiaľ cestujú ďalej po súši do Mexika a hraniciam USA.  

Americkí imigrační agenti majú za úlohu takýchto ilegálnych migrantov prichádzajúcich cez južnú hranicu zadržať, identifikovať a čo najskôr ich deportovať z krajiny. Novopríchodzí z iných oblastí sveta môžu podľa agentúry AP tieto snahy amerických úradov skomplikovať.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

FOTO Za život pochodoval 50-tisícový dav, prišli aj politici: Tu sú ich komentáre

19:05 FOTO Za život pochodoval 50-tisícový dav, prišli aj politici: Tu sú ich komentáre

Centrom Bratislavy v nedeľu pochodovalo približne 50.000 ľudí z celého Slovenska s cieľom verejne po…