Vo Východnej odštartoval folklórny festival, ministerka Šimkovičová vyzdvihla krásu tradícií (video+foto)

  0

  7.7.2024 (SITA.sk) – Odštartoval folklórny festival Východná, na otvorení sa zúčastnila aj ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS). Ide už o 69. ročník významného folklórneho festivalu na Slovensku.

  Šimkovičová prišla oblečená v tradičnom myjavskom kroji, čím symbolicky podčiarkla význam a krásu slovenských ľudových tradícií. Informovalo o tom ministerstvo kultúry.

  Ministerka vyzdvihla bohatstvo slovenského folklóru a jeho miesto v kultúrnom dedičstve. „Folklór je dušou nášho národa, zrkadlom našich koreňov a dedičstvom, ktoré musíme s láskou a hrdosťou odovzdávať ďalším generáciám. Festival Východná je skvostom, ktorý každoročne pripomína silu a krásu našich tradícií a spája ľudí z rôznych kútov Slovenska i zahraničia,” povedala ministerka.

  Loading…

  Festival potrvá do 7. júla a návštevníkov čaká bohatý program, vystúpenia folklórnych súborov, remeselné trhy a mnoho sprievodných podujatí.

  „Východná tak opäť ožije pestrými farbami krojov, melódiami tradičných piesní a nezabudnuteľnou atmosférou, ktorá oslavuje dedičstvo našich predkov,” uzavrelo ministerstvo.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  69. ročník Folklórneho festivalu Východná (fotografie)

  Viac k témam: festival Východná, Folklór, Ministerka kultúry SR
  Zdroj: SITA.sk – Vo Východnej odštartoval folklórny festival, ministerka Šimkovičová vyzdvihla krásu tradícií (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -