Súperovi nedáme nič zadarmo, reagoval tréner Calzona na „zaručené“ správy o dohodnutej remíze

  0

  27.6.2024 (SITA.sk) –
  Už len dve zo šiestich základných skupín na ME vo futbale 2024 v Nemecku potrebujú skompletizovať svoje zápasy a tým aj určiť zostávajúcich postupujúcich do osemfinále. V stredu večer spoznajú svoj osud aj slovenskí futbalisti, ktorí od 18.00 h vo Frankfurte nad Mohanom vybehnú proti Rumunom.

  V prípade prehry je postup málo pravdepodobný

  Súbežne sa v Stuttgarte bude hrať súboj Belgicko – Ukrajina a minimálne jednému z týchto štyroch tímov zostane Čierny Peter v podobe cesty domov. Od 21.00 h prídu na rad posledné dva súboje v F-skupine: Česko – Turecko a Gruzínsko – Portugalsko.

  Viac o téme: ME vo futbale 2024

  Základná matematika je jasne nastavená: ak Slovensko s Rumunskom neprehrá, nebude chýbať v osemfinále ME. So štyrmi bodmi sa Slováci s určitosťou zmestia do skupiny štyroch tímov, ktoré postúpia z tretích miest vo svojich skupinách.

  Ak zverenci trénera Francesca Calzonu zvíťazia, v dvoch prípadoch sa umiestnia na prvej pozícii a v jednom (ak by Ukrajina zdolala Belgicko), obsadia Slováci druhú postupovú priečku.

  Existuje aj jeden scenár, pri ktorom môže Slovensko postúpiť do osemfinále aj v prípade prehry. Je však veľmi nepravdepodobný. Stane sa tak v situácii, že Ukrajina zdolá Belgicko a na poslednú priečku tabuľky sa vzhľadom na prehru so Slovenskom prepadnú práve Belgičania.

  V takomto prípade je tu ešte podmienka, že by sa v dvoch skupinách z ostatných piatich museli nájsť tímy na tretích priečkach, ktoré by mali menej bodov ako Slovensko, prípadne rovnaký počet a horšie skóre.

  Menšie zdravotné problémy

  Slováci nevyužili v utorok možnosť vyskúšať si ihrisko v dejisku zápasu, tréning absolvovali vo svojom kempe v Mainzi. Naplno s tímom zaberal aj ľavý obranca Dávid Hancko, ktorý nedohral pre problémy so slabinami piatkové stretnutie proti Ukrajine (1:2).

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  ME vo futbale 2024: Slovensko – Ukrajina (fotografie)

  Iba individuálne trénoval stopér Denis Vavro. Neznamená to však, že proti Rumunom nenastúpia. “Máme hráčov, ktorých už dlhšie trápia menšie zdravotné problémy. Niekedy trénujú naplno, inokedy dostanú úľavy. Dávid regeneruje, o jeho nasadení sa rozhodneme bezprostredne pred začiatkom stretnutia. Dúfam, že budeme mať všetkých hráčov k dispozícii,“ povedal tréner Francesco Calzona podľa denníka Šport.

  “Sme silní ako tím, na tom si dosť zakladáme. Naša partia je veľmi dobrá, všetci držíme pohromade. Verím, že to bude vidieť aj v zápase proti Rumunom. Pôjdeme za víťazstvom a za postupom do osemfinále,“ skonštatoval 37-ročný stredopoliar Juraj Kucka.

  „Zaručené“ správy o dohodnutej remíze

  Tréner Calzona reagoval aj na tzv. zaručené správy o tom, že Slováci s Rumunmi sa dohodnú na remíze, aby si obaja zabezpečili postup do osemfinále.

  “Sme profesionáli a vieme, že remíza by nám mohla pomôcť. Nič to však neznamená, lebo my chceme v prvom rade ukázať našu hru, využiť svoje šance, zvíťaziť a postúpiť do osemfinále. Súperovi nedáme nič zadarmo. Hráme dobrý futbal a vidia to aj európski experti. Sústredíme sa na náš plán. Verím, že získame tri body a budeme sa radovať z postupu,” skonštatoval Calzona v rozhovore pre Šport.

  Následne ešte doplnil: “Súhlasím, že to môže byť pre mňa osobne najdôležitejší zápas v pozícii hlavného trénera. Ak by som sa so Slovenskom prebojoval do osemfinále Eura, bol by to skvelý výsledok. V prvom rade si želám, aby sme si tento úspech zaslúžili.”

  Viac k témam: Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku, Slovensko na ME vo futbale 2024 v Nemecku
  Zdroj: SITA.sk – Súperovi nedáme nič zadarmo, reagoval tréner Calzona na „zaručené“ správy o dohodnutej remíze © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -