Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta

  0

  23.6.2024 (SITA.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) pracuje na tom, aby v súvislosti s majstrovstvami Európy v Nemecku zvýšila kvalitu trávnika na ihrisku vo Frankfurte nad Mohanom. Vo štvrtok sa na uvedenej ploche konal duel medzi Dánmi a Angličanmi (1:1), pričom trávnik nebol úplne ideálny, keďže vo Frankfurte v ostatných dňoch pršalo.

  Viac o téme: ME vo futbale 2024

  Strechu nad štadiónom síce zatvorili 24 hodín pred výkopom spomenutého štvrtkového stretnutia, no po súboji zostala plocha výrazne poškodená. V dôsledku “šmýkačiek” hráčov zostali kusy trávnika mimo svojho pôvodného miesta.

  “Máme pripravený detailný plán údržby na konkrétne problémy a zlepšenie kvality pred ďalšími súbojmi,” uviedla UEFA. Vo Frankfurte absolvovala svoj prvý duel na turnaji slovenská reprezentácia pri víťazstve nad Belgičanmi (1:0). Po súboji Dánsko – Anglicko bude už v nedeľu 23. júna dejiskom zápasu Švajčiarsko – Nemecko, o ďalše tri dni neskôr sa tam uskutoční aj súboj Slovensko – Rumunsko a 1. júla aj jedno z osemfinálových meraní síl.

  Dejiská kontinentálneho šampionátu sužuje vytrvalý dážď, ktorý v Nemecku panoval aj pred ME. Napríklad na štadióne v Hamburgu nemohli trénovať výbery Poľska a Holandska pred svojim vzájomným zápasom, “Oranjes” napokon v nedeľu triumfovali 2:1.

  Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) vo futbale
  Zdroj: SITA.sk – Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -