Superliga dostala ďalší tvrdý úder, proti projektu je už aj Juventus Turín. Zostali iba Real Madrid a FC Barcelona

  0

  3.6.2024 (SITA.sk) – Projekt európskej futbalovej Superligy dostal v sobotu ďalšiu ranu po tom, ako sa taliansky gigant Juventus Turín rozhodol opäť pripojiť k Európskej asociácii klubov (ECA), ktorá vystupuje proti kontroverznej odštiepeneckej súťaži.

  Tucet elitných klubov z Anglicka, Španielska a Talianska v apríli 2021 predstavil konkurenčný projekt voči Lige majstrov pod hlavičkou UEFA.

  Predseda asociácie má radosť

  Po vlne kritiky „vycúvalo“ prakticky okamžite až deväť účastníkov – šesť z Anglicka, dvaja z Talianska a jeden zo Španielska, pričom zástancami projektu zostali iba Real Madrid, FC Barcelona a Juventus Turín.

  „Sú späť. Je to skvelé,“ povedal predseda ECA Nasser Al-Khelaifi v súvislosti s rozhodnutím Juventusu Turín. „Klub má úžasnú históriu. Sme hrdí, že sú späť vo svojej rodine. Pozývam aj ostatných, aby sa vrátili,“ dodal funkcionár parížskeho Saint-Germain.

  Po najnovšom rozhodnutí turínskej „starej dámy“ tak zostalo v projekte Superligy osamotené už len španielske duo. Al-Khelaifi tvrdí, že by mal radosť, ak by sa aj Real Madrid a FC Barcelona zachovali ako Juventus. Podľa neho súťaž s dvomi tímami „nemá zmysel“.

  Dvadsať zápasov pre dva tímy

  „Môžu hrať dva tímy, doma a vonku, dvadsať zápasov? Nie je to v záujme nikoho. Dnes idú proti svojim vlastným záujmom. Včera som počul o láske medzi Realom Madrid a Ligou majstrov. Na druhej strane chcú zničiť LM,“ povedal Al-Khelaifi a dodal, že by privítal diskusiu o opätovnom vstupe španielskych gigantov do ECA.

  „Je to naozaj dôležité pre nás aj pre nich,“ povedal.

  Viac k témam: Európska Superliga
  Zdroj: SITA.sk – Superliga dostala ďalší tvrdý úder, proti projektu je už aj Juventus Turín. Zostali iba Real Madrid a FC Barcelona © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -