Martin Marinčin slovenský tím na MS v hokeji 2024 neposilní, vo finále českej extraligy utrpel prasklinu stavca

  0

  21.4.2024 (SITA.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia nemôže pre májové majstrovstvá sveta v Česku rátať s obrancom Martinom Marinčinom.

  Tridsaťdvaročný košický rodák totiž v druhom finále play-off českej extraligy utrpel prasklinu stavca, ktorá pre neho znamená okamžitý koniec sezóny.

  Náraz do mantinelu

  Marinčin pôsobí na klubovej úrovni u obhajcu českého titulu HC Oceláři Třinec. Podľa správ klubu na sociálnych sieťach má slovenský obranca prasknutý dvanásty, teda hrudný stavec.

  Marinčin sa zranil v stredu pri náraze do mantinelu po zákroku pardubického útočníka Lukáša Sedláka. Ten v zápase nedostal žiadny trest, no teraz si na jeho počínanie “posvieti” disciplinárka.

  Hral na troch šampionátoch

  Slovenský bek bol v tohtosezónnej edícii vyraďovacej časti najvyťaženejším obrancom Třinca, priemerne strávil na ľade 23 minút a 47 sekúnd na jeden zápas, do produktivity si pripísal štyri asistencie. Stav finálovej série je po dvoch dueloch v Pardubiciach nerozhodný 1:1.

  Martin Marinčin sa v minulosti vo farbách slovenskej seniorskej reprezentácie predstavil na ZOH v Soči 2014 aj bronzovom Pekingu 2022. Na svetovom šampionáte si zahral v rokoch 2014, 2016 a 2019.

  Na klubovej úrovni do leta 2021 pôsobil v zámorí, odvtedy je hráčom Třinca.

  Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024
  Zdroj: SITA.sk – Martin Marinčin slovenský tím na MS v hokeji 2024 neposilní, vo finále českej extraligy utrpel prasklinu stavca © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -