Calzona má 19. najvyšší ročný plat spomedzi všetkých trénerov na ME 2024

  0

  13.4.2024 (SITA.sk) – Kouč slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona poberá spomedzi všetkých trénerov, ktorí sa zúčastnia na tohtoročných majstrovstvách Európy v Nemecku, devätnásty najvyšší ročný plat. Odmeny všetkých 24 stratégov zverejnil web Finance Football.

  Nižší ročný plat majú iba piati tréneri

  Calzona podľa spomenutého zdroja zarába 540-tisíc eur, pričom do tejto mzdy v rámci rebríčka nezapočítali súbežný úväzok v talianskom klube SSC Neapol.

  Nižší ročný plat ako Calzona majú spomedzi účastníkov ME 2024 iba piati tréneri – Talian na lavičke maďarského výberu Marco Rossi, slovinský kouč Matjaž Kek, český kormidelník Ivan Hašek, Rumun Edward Iordanescu a Francúz Willy Sagnol, ktorý vedie tím Gruzínska.

  Druhý v poradí je kouč Nemcov

  Najvyšším zárobkom spomedzi reprezentačných trénerov, ktorí sa predstavia na tohtoročnom európskom šampionáte, sa môže pochváliť Angličan Gareth Southgate s ročnou gážou v prepočte asi 5,8 milióna eur.

  O milión eur menej zarába druhý v poradí – kouč Nemcov Julian Nagelsmann. Na treťom mieste sa s rovnými štyrmi miliónmi eur nachádza španielsky kouč Portugalčanov Roberto Martínez.

  Viac k témam: Majstrovstvá Európy, Platy, Tréner
  Zdroj: SITA.sk – Calzona má 19. najvyšší ročný plat spomedzi všetkých trénerov na ME 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -