Taliansko prišlo o maestra kinematografie, zomrel uznávaný režisér Paolo Taviani

  0

  3.3.2024 (SITA.sk) – Vo veku 92 rokov zomrel Paolo Taviani, uznávaný režisér talianskych klasických filmov. Spolu s bratom Vittoriom, ktorý odišiel na večnosť v roku 2018, sa stali v Taliansku známymi v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. V roku 1977 si vyslúžili Zlatú palmu v Cannes za drámu Padre Padrone.

  Taviani skonal po krátkej chorobe na klinike v Ríme. „Opúšťa nás Paolo Taviani, veľký maestro talianskej kinematografie,” napísal na platforme X starosta Ríma Roberto Gualtieri, ktorý dodal, že bratia Tavianiovci „režírovali nezabudnuteľné, hlboké, angažované filmy, ktoré vstúpili do kolektívnej predstavivosti a histórie kinematografie”.

  Con Paolo Taviani ci lascia un grande Maestro del cinema italiano. Insieme al fratello Vittorio, ha firmato film indimenticabili, profondi, impegnati, che hanno saputo entrare nell’immaginario collettivo e nella Storia del cinema. Un abbraccio affettuoso alla famiglia.
  — Roberto Gualtieri (@gualtierieurope) February 29, 2024

  Viac k témam: Režisér, Úmrtie
  Zdroj: SITA.sk – Taliansko prišlo o maestra kinematografie, zomrel uznávaný režisér Paolo Taviani © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -