Britský dráhový cyklista a šesťnásobný olympijský víťaz Chris Hoy oznámil, že má rakovinu

  0

  19.2.2024 (SITA.sk) – Bývalý britský dráhový cyklista Chris Hoy oznámil, že mu bola diagnostikovaná rakovina. Šesťnásobný olympijský víťaz na svojom instagramovom účte oznámil: „V záujme ochrany mojej rodiny som dúfal, že tieto informácie udržím v súkromí, no pod vplyvom rôznych okolností som s tým musel ísť vonku.“

  Žiada o verejnosť o rešpektovanie súkromia

  Štyridsaťsedemročný Škót povedal, že rakovinu mu lekári odhalili už v priebehu minulého roka. V súčasnosti podstupuje liečbu chemoterapiou a podľa vlastných slov to „prebieha dobre“ a cíti sa „v pohode“. O akú formu rakoviny ide, Hoy nešpecifikoval.

  Rodák z mesta Edinburgh zároveň požiadal verejnosť o rešpektovanie jeho súkromia. Chris Hoy je považovaný za jedného z najlepších dráhových cyklistov v histórii.

  View this post on Instagram

  Loading…

  Vrcholový olympijsky športovec

  Počas bohatej kariéry získal 11 titulov majstra sveta a úspechy si pravidelne pripisoval aj na olympijských hrách. Prvú medailu získal na OH v Sydney v roku 2000, kde pomohol v tímovom šprinte k striebornej priečke.

  V roku 2004 na OH v Aténach získal po prvý raz zlatú medailu. Na nasledujúcich hrách v Pekingu 2008 a v Londýne 2012 oslavoval ďalších päť najcennejších kovov.

  S celkovým ziskom siedmich olympijských medailí je druhým najúspešnejším športovcom v histórii Veľkej Británie. Viac medailí ma vo vitrínke iba jeho bývalý reprezentačný kolega, dráhový cyklista Jason Kenny, ktorý získal deväť olympijských medailí.

  Viac k témam: Olympijské hry, Rakovina
  Zdroj: SITA.sk – Britský dráhový cyklista a šesťnásobný olympijský víťaz Chris Hoy oznámil, že má rakovinu © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -