Tréner Hernández po sezóne ukončí pôsobenie v FC Barcelona, rozhodnutie oznámil po prehre s Villarrealom (video)

  0

  29.1.2024 (SITA.sk) – Xavi Hernández povedie futbalistov španielskeho klubu FC Barcelona iba do konca aktuálnej sezóny 2023/2024. Svoje rozhodnutie oznámil niekoľko minút po tom, ako „blaugranas“ v sobotňajšom zápase La Ligy prehrali doma s tímom Villarrealu 3:5. Xavi to odôvodnil tým, že nedokáže prebrať mužstvo z útlmu.

  Odchod trénera Barcelony

  „Rád by som oznámil, že 30. júna skončím v pozícii trénera Barcelony. Ako fanúšik tohto klubu nemôžem dovoliť, aby táto situácia pokračovala. Potrebujeme zmenu kurzu a dynamiky,“ vyhlásil 44-ročný rodák z Terrassy, ktorého mužstvo má po ďalšom zaváhaní už desaťbodové manko na vedúci Real Madrid.

  Xavi, ktorý má s barcelonským klubom kontrakt do konca budúcej sezóny, povedal, že sa definitívne rozhodol „pred niekoľkými dňami“ a tvrdá prehra s Villarrealom s najväčšou pravdepodobnosťou iba prichystala pôdu pre oficiálne oznámenie. Xavi podľa vlastných slov dúfa, že toto rozhodnutie zníži stres a napätie, ktoré jeho tím prežíva.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  „Pocit byť trénerom Barcelony je krutý, nepríjemný… Máte pocit, že sa vám nedostáva rešpektu, ktorý si zaslúžite. Unavuje vás to, ovplyvňuje vaše duševné zdravie a vaše emócie až do takej miery, že si poviete, že už viac nemôžete. Moji blízki to vedia.“

  Nedostatočná vyspelosť tímu

  FC Barcelona počas januára prišiel o dve tohtosezónne príležitosti na získanie trofeje, keďže nedávno vo finále národného superpohára prehral s Realom Madrid (1:4) a tento týždeň vypadol po prehre v Bilbau (2:4 po predĺžení) aj zo Španielskeho pohára.

  Po prehre s Villarrealom sa zdá, že stratený je aj boj o majstrovský titul v La Lige. Xavi po prehre s Villarrealom, v ktorom domáci zvrátili priebeh z 0:2 na 3:2, no nakoniec prehrali 3:5, skonštatoval, že barcelonské mužstvo nemá dostatočnú „vyspelosť“ na to, aby vedelo, ako udržať vedenie v zápase.

  Viac k témam: La Liga 2023/2024, liga majstrov 2023/2024, Majstrovský titul, Villareal
  Zdroj: SITA.sk – Tréner Hernández po sezóne ukončí pôsobenie v FC Barcelona, rozhodnutie oznámil po prehre s Villarrealom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -